Гібридний тризуб

Гібридна війна Росії проти України у активній фазі вже шостий рік. Мабуть, ми надто звикли до подібного стану відносин з агресивним сусідом, навіть часом не помічаємо його. Проте події минулого тижня підтвердили, що війна триває.

Лише протягом минулого тижня загинули 6 українських воїнів на Донбасі, 4 з них – морські піхотинці під Павлополем. Їхня смерть стала імпульсом до пожвавлення дипломатичної активності Володимира Зеленського, який з наполегливістю, вартою кращого застосування, почав ініціювати засідання Нормандського формату на вищому рівні. І справа тут навіть не у людожерській поведінці Путіна, який спостерігає за діями Зеленського з погано прихованим задоволенням, питання в іншому – з чим офіційний Київ на тлі нинішніх настроїв у Берліні та Парижі збирається виходити на переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі та яким є потенціал підтримки української позиції.

Росія ж продовжує використовувати  у власних цілях колаборантів, двоє з яких – Владислав Дейнего та Ольга Копцева – дозволили собі не лише опинитися на українському боці лінії розмежування біля Станиці Луганської, але і висловлювати вголос якісь претензії. Подібні персонажі завжди нахабніють, коли не отримують належної відсічі максимально швидко та промовисто. І не встигла ця «солодка парочка» сепаратистів забратися з Станиці, як так званий керівник самопроголошеної ЛНР  Пасічник запросив Зеленського на переговори до Луганська, навіть гарантував при цьому безпеку.

Кремлівську партитуру цинічно виконують на лише на Донбасі. У Києві побував головний редактор популярної радіостанції «Ехо Москви» Алєксєй Вєнєдіктов, який начебто має наміри відкрити українське бюро власного дітища. Показово, що вже на цій стадії йому – штатному прокремлівському лібералу – почали заважати існуючі на сьогодні мовні квоти на мовлення. Суттєве зменшення мовлення російських телеканалів та використання російських соцмереж, що відбулося протягом останніх років, не лишилося у Кремлі непоміченим, тому Вєнєдіктову доручили перевірити ґрунт у Києві. Шкода, що російський радіогуру цього разу не вдягнув шубку прес-секретаря російського МЗС Захарової, у яку він з кокетством кутався у Нью-Йорку кілька років тому.

Росія не має намірів полишити Україну у спокої, навпаки – цілком спроможна гібридним тризубцем штрикати державу, демократичний розвиток якої у Кремлі вважають загрозою для себе. Тому нашому суспільству та державній владі не можна розслаблятися, адже Україна виграла низку протистоянь, проте не здобула остаточної перемоги у гібридній війні. Вона – перемога – не буде гучно проголошена, адже і війна лишається неоголошеною, а полягатиме у вступі України до НАТО як демонстрації входження до євроатлантичної спільноти.

Євген Магда, директор Інституту світової політики 

Інші статті автора:

Відшукай, бо програєш.
Битва гігантів. Зустрічайте у вересні.
Дев’яте, зіркове
Ілюзія телепортації
Розшарування інтересів
Прощання з ілюзіями
В лещатах політичної доцільності
Не ховайте Норманді
Зе-дива не буде
Кандидатське середовище. Вибір без ілюзій
Непотрібні дебати
Несподівані підсумки
Проміжний фініш
З сумом констатую
Альянси та прихильники
Стартові умови (ч.1)
Стартові умови (ч.2)
Непроста Україна
Невідомі повноваження
Фактор особистості
Уроки з протоки
Вітчим незалежності
Чорно-білий президент
Надія та розчарування
Достроковий Янукович
60 днів на роздуми
Паузи та інтереси
Фактор безпеки і оборони
Кампанія з подвійним викликом
Вибори – не війна!
Гроші вирішують все?
Випробовування Майданом

Syla.News

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ:

262 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up