У США відновлять смертні кари на федеральному рівні: востаннє їх застосовували у 2003

Міністерство юстиції США після перерви у понад 15 років вирішило відновити виконання смертних вироків на федеральному рівні.

Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту, передає Громадське.

З 9 грудня 2019 року у США планують стратити п’ятьох ув’язнених у в’язниці Терре-Хот в Індіані. Вони очікують страти понад 15 років. Усі п’ятеро засуджені за вбивства, серед їхніх жертв були діти. Для їхньої смертної кари застосують смертельну дозу психотропного препарату пентобарбітал.

Останні три страти на федеральному рівні були проведені у 2001-2003 роках. До цього уряд США не страчував людей з 1963 року. Після 2003 року на федеральному рівні у США діяв неформальний мораторій, у межах якого Мін’юст перевіряв процедуру смертельної ін’єкції.

До смертної кари у США нині засуджені понад 2600 в’язнів. На федеральному рівні до найвищої міри покарання засуджено 62-ох ув’язнених. Згідно з восьмою поправкою Конституції, застосовувати смертну кару можна лише проти винних у вбивстві з обтяжувальними обставинами, які є повнолітніми.

Читати також:  SpaceX успішно запустила Falcon 9 для європейської країни

Нагадаємо, раніше влада Шрі-Ланки найняла двох катів. Це була перша за 43 роки страта.

Фото з вільного доступу

© SYLA NEWS

75 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up