У серпні в Україні запровадять новий стандарт банківських рахунків

5 серпня в Україні стартує запровадження міжнародного стандарту номера банківського рахунку IBAN. З цього дня всі нові банківські рахунки будуть відкриватися відповідно до цього стандарту.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України, передає Громадське.

З 5 серпня зміна буде стосуватися лише нових рахунків, які українці відкриватимуть у банках. Ці рахунки матимуть іншу структуру: вони складатимуться з 29 символів, також у них з’являться літери.

Номер банківського рахунку за стандартом IBAN скрадатиметься з:

  • коду України UA (2 літери);
  • контрольного розряду (2 цифри);
  • коду банку (6 цифр);
  • самого рахунку – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року — від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року — від 5 до 19 символів).

Таким чином, у новому стандарті банківських рахунків за номером рахунку можна буде визначити банк, у якому цей рахунок відкрито.

Читати також:  Нацбанк зберіг прогноз інфляції до кінця року на рівні 6,3%

З 1 листопада новий формат банківських рахунків стане обов’язковим для всіх рахунків усіх банків. Переказати кошти можна буде лише використовуючи рахунки IBAN.

До цього часу клієнти банків, які захочуть здійснити грошовий переказ, зможуть заповнювати реквізити “рахунок” та “код банку” у будь-яких варіаціях.

У Національному банку зазначають, що нові рахунки не стосуватимуться рахунків на банківських картках.

“Важливо, що усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунка”,

— йдеться у повідомленні НБУ.

Новий формат банківського рахунку значно спростить реквізити для переказу коштів, адже для здійснення переказу потрібно буде знати лише номер рахунку. Інші коди, які зараз вказуються при заповненні реквізитів, будуть непотрібні.

Нагадаємо, Нацбанк отримав 1,4 млрд грн від збанкрутілих банків.

Читати також:  Ліквідацію ще трьох банків продовжено на рік

Фото з вільного доступу

© SYLA NEWS

92 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up