В Україні останній день агітації на виборах перед днем тиші

У п’ятницю, 19 липня, останній день, коли законом України дозволена передвиборча агітація кандидатами на позачергових виборах до Верховної Ради. У суботу, 20 липня, наступає день тиші, коли заборонена будь-яка політична агітація. 

Закон України «Про вибори народних депутатів України»пояснює що кндидати в депутати мають право розпочати свою передвиборчу агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Тобто з 0:00 20 липня в Україні розпочнеться «день тиші» перед виборами до парламенту. Цілу добу, відповідно до закону, заборонена будь-яка агітація за кандидатів, відео- та аудіоролики, публікація соціологічних опитувань, а всю зовнішню рекламу — борди, банери, сітілайти та листівки в громадських місцях — зобов’язані демонтувати комунальники.

У випадку порушення Центральна виборча комісія виносить попередження кандидату або партії, яка його висунула, і може скасувати реєстрацію претендента.

21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Вибори відбуватимуться за змішаною системою — половину нардепів обиратимуть за закритими списками, решту — на мажоритарних округах.

Фото: УНІАН

Syla.news

----------------------

Коментувати

93 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up