Телебачення працює на впізнаваність, Facebook – на репутацію, соціологічні агентства стали частиною виборчої технології – Юрій Ситник про інструменти впливу на виборців

Кандидати в депутати дуже активно провадять виборчу кампанію не лише в традиційних ЗМІ, а й у соцмережах. Чим відрізняється сприйняття контенту з Facebook та, до прикладу, телебачення в межах інформаційного марафону “Вибори “П” пояснив політичний експерт і блогер Юрій Ситник. 

Соцмережі, за словами експерта, можуть бути ефективнішими, ніж телебачення. Ті, хто дивиться телевізор, де постійно ті ж спікери й риторика, уже мають певне розуміння, що відбуватиметься в ефірі на тому чи іншому каналі.

“А от в соцмережах це не так помітно. Там дуже велике значення має особиста думка. І коли людина є авторитетною в соцмережі, це може спрацювати ефективніше, ніж телебачення”,

– розповів Ситник.

Телебачення, на його думку, працює на впізнаваність, яка є дуже важливим чинником у виборчому процесі. Facebook – на репутацію. Навіть якщо хорошу людину починають поливати брудом, то це роблять, як правило, боти, і це одразу видно.

“Репутаційна складова в соцмержах працює потужніше, а от впізнаваність – на телебаченні та в інших ЗМІ”, 

– пояснив блогер.

Також він додав, що зараз територіальна прив’язка людини не така важлива унаслідок розвитку інтернету. Людина може постійно писати про Україну, живучи в Америці.

Через соцмережі створюють бренди своєї політичної сили. А вже на місцях представництво здійснюють від імені партії, а не конкретно особи.

“Згадаймо 2010 рік, коли голосували за “Свободу” як за бренд політичної сили. Подібний феномен ми бачили на початку виборчої кампанії Вакарчука. Медійний персонаж мав дуже високий рейтинг, поки не почав говорити дурниць.  І не мало значення, звідки він”,

– аргументував Юрій Ситник.

Читати також:  "Вибори "П". Про Уляну Супрун та політику

Не завжди гарна картинка чи ролик в інтернеті повинна сприйматися як щось обов’язково позитивне. “Нові обличчя”, що стали популярними через соціальні мережі, але не мають жодного політичного минулого, на думку експерта, є небезпекою.

“Старі” політики – це погано. Але нові політики, які взагалі ні в чому не розбираються, тим паче маніпульовані в олігархічних проектах –  це набагато страшніше. “Старі” політики хоч розуміють правила гри, закони, причинно-наслідкові зв’язки. А от ті які йдуть, – це люди без належного життєвого і бізнесового досвіду, без своєї публічної опінії. Це ж страшно”,

– резюмував Юрій Ситник.

Також політичний експерт розповів чи варто довіряти результатам кожного нового рейтингу. На його думку зараз уявлення про соціологічні дослідження й метод їх використання дещо змінилися.

“У нас соціологічні агентства стали частиною виборчої технології. Не індикатором виборів, не індикатором суспільних настроїв, не вивченням громадської думки, а, власне, технологією. На сайті Теxsty.org.ua, було подано список 96 так званих соціологічних агенцій. Тобто це ті агенції, які не працюють фахово а, грубо кажучи, “малюють” рейтинг своєму кандидату”,

– розповів Юрій Ситник.

Як приклад експерт наводить одну з львівських соціологічних агенцій – ФАМА. Вона, за словами блогера, близька до політичної сили “Самопоміч”.

“Журналісти неодноразово казали, що це тенденційна агенція. Якщо подивитися, ключова особа цієї агенції, засновник і керівник – колишня працівниця комунального підприємства “Інститут розвитку міста”. Тобто прослідковуються зв’язки з чинним мером Львова”,

– додав експерт.

Читати також:  Зеленський пояснив, чому використав слово "повстанці" стосовно бойовиків на Сході

За його словами, є інші агенції, якими послуговуються зокрема кандидати від партії “Голос” Святослава Вакарчука.

“Серйозна соціологічна компанія КМІС дає самому Вакарчуку максимальний  рейтинг близько 10%, і це на Західній Україні. А в кандидатів від “Голосу”, про яких раніше майже ніхто не чув і не знав, раптом рейтинг з’являється 30-35%”,

– додав Ситник.

Тобто мова йде про технологію, яку “недобросовісні” кандидати використовують для того, щоб виборець почувши, хто лідер, проголосував за нього.

“Кожен хоче, щоб його кандидат переміг. Таким чином, “підтягують людей” голосувати за тих, так би мовити, лідерів, які насправді ними не є, але можуть стати”,

– підсумував експерт.

Читайте також:

Трійка кандидатів-лідерів 115 виборчого округу, на думку політичного експерта та блогера Юрія Ситника, відома.  

Веремчук, Княжицький, Зінкевич – лідери 116 виборчого округу, – Юрій Ситник.

На третю позицію можуть претендувати одразу кілька висуванців, – політичний експерт поділився прогнозами щодо кандидатів-лідерів 117-го виборчого округу.

Є запит на “нові обличчя”, але залишилися й “старі політики”, – Ситник розповів, хто має шанс перемогти на 118 виборчому окрузі.

 

Syla.news

 

115 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up