“Газпром” на чверть збільшив транзит газу до Євросоюзу через Україну

Російський Газпром” через зупинку на ремонт двох ниток обхідного газопроводу “Північний потік” збільшив обсяги транзиту газу до ЄС через українську ГТС на 25%, або на 60 мільйонів кубометрів на добу.

Про це у Facebook повідомило АТ “Укртрансгаз”.

Зазначається, що станом на 17 липня 2019 року заявка на транзит складає 300,2 млн куб. м/добу. Таким чином, словацький напрямок завантажиться на 99%.

“Існуючі вільні потужності ГТС України дозволяють додатково перекачувати до країн Європи обсяги газу, що еквівалентні максимуму Північному потоку-2 та умовному Північному потоку-3 разом взятим.

Очевидною перевагою української ГТС є її гнучкість та розгалуженість, які дають можливість проводити ремонтні та регламентні роботи без зупинки транзиту”, – йдеться у повідомленні.

Коментуючи зупинку “Газпромом” ниток “Північного потоку”, голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявив, що гнучкість української ГТС – ще один привід для європейських споживачів зважити всі сторони питання транзиту російського газу через територію України.

“Це ще один привід для європейських споживачів добре зважити – що вигідніше: користуватися надійною наземною інфраструктурою української ГТС, чи інвестувати в будівництво підводних газопроводів, які складні та дорогі в ремонті, не мають належного резервування та повністю залежать від політичних примх Кремля”, – написав він у Facebook.

Фото: джерела

Syla.news

54 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up