Зеленський пригрозив новопризначеному голові Херсонської ОДА звільненням

Президент України Володимир Зеленський доручив новопризначеному голові Херсонської обласної державної адміністрації Юрію Гусєву забезпечити реконструкцію контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Чонгар» і «Каланчак» на адмінмежі з анексованим Кримом, інакше — звільнить.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Останні три тижні ми працювали з замовником, з Державною прикордонною службою, з Мінінфраструктури та напрацювали план, згідно з яким, у разі мінімізації або повної нейтралізації ризиків на початку листопада ми отримаємо дві нові якісні режимні зони КПВВ «Чонгар» і «Каланчак». І до кінця року ми плануємо реалізувати цей проєкт в повному обсязі, разом з сервісними центрами», — сказав Гусєв на нараді під головуванням Зеленського, яка відбулася 13 липня у Херсоні.Гусєв зазначив, що режимні зони на КПВВ будуть принципово новими, але тимчасовими спорудами, а сервісні зони з центрами надання адмінпослуг, планують створити на КПВВ до кінця року.

Зеленський уточнив у чиновника, що означає «початок листопада» і «до кінця року». Гусєв відповів, що 15 листопада у нього день народження, і з цієї нагоди він запрошує президента на відкриття режимних зон КПВВ. Зеленський погодився і запропонував Гусєву, щоб запуск КПВВ із сервісними зонами відбувся до 20 грудня.

Президент заявив, що якщо не вдасться вкластися в ці терміни, то «буде новий губернатор, старий залишиться в минулому». Гусєв погодився з такою умовою, але зауважив, що Херсонська облдержадміністрація не є замовником та проектувальником проєкту. Він також звернув увагу на ризики нецільового використання коштів, які виділив ЄС для облаштування КПВВ.

«Я можу координувати, і буду сигналізувати завчасно, якщо Мінфін не виділяє вчасно кошти, Мінінфраструктури не провадить відповідні кроки, проєктанти затримують роботу, генпідрядник чогось не робить», — додав він.

Гусєв нагадав, що 15 квітня 2019 року за зверненням низки громадських організацій Держбюро розслідувань відкрило кримінальну справу за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним, зловживання службовим становищем. Новопризначений голова ОДА звернувся до Мінінфраструктури та ДП «Укрінтеравтосервіс», яке є розпорядником бюджетних коштів по проєкту, аби вони дали пояснення по факту відкриття справи, а також забезпечили належний контроль і прозорість процесів. Він також заявив, що звернувся до Проєктного інституту СБУ з попередженням, що кінцева вартість за послуги з проектування та кошторисна вартість квадратного метра модульних конструкцій повинні відповідати ринковим цінам.

Гусєв розповів, що на сьогодні на реалізацію проєкт передбачено 104 млн грн.

«Цього, за попередніми розрахунками проєктантів, має бути достатньо для реалізації двох проєктів створення режимних зон на КПВВ «Чонгар» і «Каланчак». Але нам необхідно в найкоротші терміни з Міністерством фінансів попрацювати щодо належного і своєчасного фінансування», — підсумував він.

Нагадаємо, у Мінінфраструктури заявляли, що нові пункти пропуску на адмінмежі з Кримом планували побудувати до кінця 2018 року.

----------------------

Коментувати

281 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up