Метрополітен у Львові — ідея “фікс”, чи перспектива на 40-50 років?

 Депутати Львівської міської ради погодилися спорудити у місті Лева метрополітен, який заморожено ще з 80-х років через технічні проблеми його спорудження (нагадаємо, під час буріння першої станції почали тріскати фундаменти історичних кам’яниць). На сесії Львівської міськради більшістю голосів підтримано електронну петицію активного львів’янина Василя Лозового  про розмороження проекту львівського метро. Тож що це практично означає? Якщо метро не можливо будувати через технічну складність і брак кошторису, тоді навіщо міські обранці голосували за проект, який ніколи не буде реалізованим? 

Автор петиції вимагає від міської влади серйозно взятися за обговорення «плюсів» і «мінусів» ідеї метро, аби вже до 2022 року почати будівництво. Порадив не копати вентиляційну шахту на території Палацу Потоцьких (вулиця Коперника), чи біля інших історично важливих будівель.

«Пропоную згадати про парк імені Івана Франка, де може бути перша станція метро „Університет“, — розповів Василь Лозовий. —Далі буде станція „Цитадель“, далі — район Погулянки, Коновальця, Княгині Ольги, Сихів… І маємо у Львові метрополітен!».

Начальник управління “Секретаріат ради” Львівської міської ради Юрій Лукашевський зазначив: “Депутати голосували тому, що  хочуть дізнатися: чи це ідея “фікс”, чи справді доцільно прокладати метро.  Треба фахово дослідити питання. Крім метро, є варіант прокладення швидкісного трамваю, який би у певних ділянках їздив під землею. Це не означає, що вже буде проект і треба виділяти гроші”.

Депутат Львівської міської ради Ігор Телішевський додав:

“Треба дивитися у майбутнє. Оскільки люди проголосували за е-петицію про розмороження проекту метро, то ідея має право на життя. Знаємо, як метро будується у Києві, Харкові… За стільки років не можуть добудувати, бо це великі затрати”.

За його словами, такий проект — це перспектива розвитку на 40-50 років, але не менше.

Начальник управління архітектури львівської міської ради Юліан Чаплінський вважає, що будівництво метро у Львові цілком не можливе.

“Ні у схемі сталої мобільності, ні у Генплані Львова не передбачено спорудження метро, – наголосив головний архітектор Львова. – Прокласти метрополітен технічно не можливо”.

Довідка

Підземне будівництво метрополітену стартувало у 80-х роках зі зведення у дворі палацу Потоцьких першої вентиляційної шахти, що призвело до пошкодження навколишніх будівель. З огляду на це, а також на фінансову кризу кінця 1980-х років. реалізацію проекту метрорполітену заморозили.

Спершу львівський метрополітен мав бути звичайним трамваєм, який би їздив під землею. У 90-х роках обговорювалася можливість зведення класичного метрополітену, з початком 2000-х їй на зміну прийшла ідея легкого метро, зокрема, за системою «Радан».

«Львівський метрополітен» також є гротескним Інтернет-мемом, що висміює російський шовінізм та українофобію. За легендою, він був збудований під час нацистської окупації міста в роки Другої світової війни і є місцем катувань росіян бандерівцями.

Олена АШІОН для Syla.News

----------------------

Коментувати

150 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up