Ілюзія телепортації

Наближаються парламентські вибори, під час яких роль телебачення буде особливою. Оптимісти говоритимуть про ефект телепортації, песимісти – згадуватимуть фільм жахів «Муха», у якому комаха під час процесу телепортації спричинила жахливі мутації експериментатора,  реалісти пригадають, що фраза «Все навколо буде телебачення» так і не втілилася в життя

Результати виборів до Верховної Ради можна буде передбачити у контексті президентських, адже 73% Зеленського у другому турі виглядають спроможними зігріти навіть аморфну «Слугу народу». Подібно своєму натхненнику під час президентської кампанії, «слуги» воліють не давати предметних обіцянок, не називають, попри власне лідерство у рейтингах, кандидатури майбутніх спікера та прем`єра. Хіба що президент пообіцяв «поглиблення люстрації», що може стати для нього потужним «чорним лебедем».

Не менш телевізійною виглядає «Опозиційна платформа «За життя», і справа не лише у тому, що голова її політради Віктор Медведчук контролює три телевізійних канали – «112.Україна», NewsOne, ZIK. Вони надзвичайно детально висвітлюють діяльність цього політика, який не приховує проросійськості власної позиції. Постріл з гранатомета по будівлі, де працює «112. Україна», виглядає частиною узгодженого плану з нарощування рейтингів. Серед його пунктів –  регулярні візити «платформістів» до Росії для переговорів з вищим керівництвом країни. Медведчук впевнено телеревізує українську політику, нав`язує власне бачення та просуває кремлівські наративи, наче і немає в Україні стану гібридної війни.

Насправді без можливості доносити свої позиції до телеглядачів політична партія просто не має шансів подолати 5-відсотковий бар`єр на дочасних парламентських виборах. Домінують політичні сили, які або створені під ці вибори, або все ж мають партійну структуру та фінансовий і медійний ресурс. Українська політика стала надмірно телевізійною, і виборці поступово перетворюються на заручників інформації, яку отримують з блакитних екранів.

Чи перенесеться Україна за результатами парламентських виборів на кілька поверхів якості життя та власного впливу? Вгору – надзвичайно сумнівно, бо обіцянки не супроводжуються детальним поясненням логіки змін. А от зірватися у піке чергової масштабної кризи, на жаль, вельми реально, і тоді наша держава знову стане в центрі уваги різноманітних телекомпаній з усього світу. Такою може стати плата за хвилини слави тих, хто підміняє добрими намірами професійні навички та вміння.

Євген МАГДА, директор Інституту світової політики

Читайте більше публікацій автора:

Розшарування інтересів

Прощання з ілюзіями

В лещатах політичної доцільності

Не ховайте Норманді

Зе-дива не буде

Кандидатське середовище. Вибір без ілюзій

Не)потрібні дебати

Несподівані підсумки

Проміжний фініш

З сумом констатую

Альянси та прихильники

Стартові умови (ч.1)

Стартові умови (ч.2)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

Достроковий Янукович

60 днів на роздуми

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Вибори – не війна!

Гроші вирішують все?

Випробовування Майданом

213 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up