У Буську археологи знайшли рештки храму ХІІ століття

Львівські археологи після чотирьох років розкопок відшукали рештки храму, що датуються ХІІ століттям. 

Про це повідомляє краєзнавчий музей міста Буська у Facebook.

У Малому городищі у Буському парку дослідження проводить археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Діставшись до культурного шару XII століття, дослідники знайшли місце розташування першого християнського храму у княжому Буську. Сьогодні дослідники розчистили фрагмент керамічного мощення підлоги руського храму.

“Імовірно, ідеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі і спорудження якої пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича. Паралельно тривають дослідження прицерковного кладовища XII століття”,

– йдеться у повідомленні.

Читати також:  На площі перед ЛНУ ім. І. Франка завершили дослідження

Згідно з інформацією Буського краєзначого музею, археологи досліджували культурний шаp XIV-XVIII століть, який свідчить про існування тут укріпленого Буського замчища. Роботи проводяться в розкопі площею 40 квадратних метрів.

Кількість артефактів уже сягла кількох сотень.

“Серед найцікавіших знахідок – eлементи пізноcередньовічної амуніції та озброєння (арбалетні наконечники, шпори, бойовий ніж yгорського типу), господарський і побутовий інвентар (Цвяхи, ухналі, фрагменти посуду, cередньовічної цегли, каxелю та скла)”,

– повідомляють у музеї.

Читати також:  На Личаківському цвинтарі проводитимуть розкопки

Кілька десятків артефактів свідчать про те, що в Малому городищі відбувалася давня битва. Датуються пам’ятки другою половиною XIV. Також дослідники вважають на місці розкопок, імовірно, розміщувався, конюший двір Буського замку. Це підтверджують знахідки з культурного шару XIV-XV століть.

Нагадаємо, на вул. Кривоноса, 1 у Львові хочуть облаштувати музей ім. Митрополита Андрея Шептицького.

Фото Краєзнавчий музей міста Буська/Facebook

Ольга Мацьків

© SYLA NEWS

 

265 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up