Україна і ЄС підписали п’ять угод за підсумками саміту в Києві

За результатами саміту Україна – Європейський союз 8 липня в Києві підписані угоди щодо фінансової підтримки громадянського суспільства, децентралізації, антикорупційних заходів і реформ.

Про це пише “Радіо Свобода”, посилаючись на повідомлення пресслужби президента України.

Зокрема, підписано угоду про фінансування заходу “U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності й розвитку – друга фаза”, що передбачає залучення допомоги ЄС загальним обсягом 40 мільйонів євро на фінансування заходів із реалізації реформи децентралізації та підтримки об’єднаних громад.

Уряд України і Європейська комісія підписали угоду про фінансування заходу “Антикорупційна ініціатива – друга фаза”, загальний бюджет якої – 22,9 мільйона євро. Допомога ЄС спрямована на посилення боротьби з корупцією на національному й місцевому рівнях.

Крім того, між українським урядом і Єврокомісією укладена угоду про фінансування заходу “Підтримка громадянського суспільства та культури”, що передбачає виділення 10 мільйонів євро допомоги.

Читати також:  ЄС не хоче фінансувати ідею Польщі щодо паркану на кордоні з Білоруссю і Україною – ЗМІ

Також підписали угода, спрямовану на підтримку України в реалізації ключових реформ й імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині зони вільної торгівлі у сферах сільського господарства, довкілля, енергетики, державних закупівель, ділового й інвестиційного клімату, торгівлі, сфері трудових відносин. Внесок ЄС , як зазначено в документі, становить 44 мільйони євро.

Уряд України і Європейська комісія уклали додаткову угоду про внесення змін до угоди про фінансування заходу “Підтримка ЄС для Сходу України”, що передбачає збільшення на 10 мільйонів євро обсягу фінансування ЄС для розширення діяльності за угодою на регіони, що межують з Азовським морем, зокрема на частину Запорізької області. Таким чином, обсяг допомоги ЄС для фінансування всіх заходів у рамках угоди становитиме 60 мільйонів євро.

Нагадаємо, віцепрем’єрку з євроінтеграції Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт Україна-ЄС.

Читати також:  ЄС розкритикував атаку на антикорупційні органи України

Фото “Радіо Свобода”

© SYLA NEWS

86 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up