В Україні вперше проводять загальнонаціональне дослідження щодо неінфекційних захворювань

В Україні вперше проводять загальнонаціональне дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ). Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала підхід для епідеміологічного нагляду за факторами ризику НІЗ має назву STEPS.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Йдеться про такі неінфекційні хвороби як рак, діабет, серцево-судинні, хронічні респіраторні, психічні захворювання . Вони є причиною смертності №1 у світі та в Україні.

У МОЗ зазначили, що результати досліджень включають соціально-демографічні показники, рівень вживання алкоголю і тютюну, інформацію щодо харчування, фізичної активності, результати вимірів артеріального тиску, глюкози, холестерину, наявність хвороб системи кровообігу, дані фізичного огляду і біохімічні показники.

Зазначається, що неінфекційні захворювання – це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, тривало перебігають і повільно прогресують, погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я. Неінфекційні захворювання з’являються внаслідок поєднання генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників.

Йдеться, що основними причинами таких захворювань є метаболічні фактори ризику (підвищення артеріального тиску, рівня глюкози, холестерину, надлишкова вага та ожиріння), поведінкові фактори (споживання тютюну та алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність) та фактори навколишнього середовища (забруднення та інші).

Водночас, Україна все ще не має загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику неінфекційних захворювань, що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованих рішень для поліпшення ситуації.

Також відомо, що дослідження проводиться у всіх областях України. Вибірка дослідження включає доросле населення України (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників – 7 700 осіб. Збір даних проводиться з червня 2019 року, а результати дослідження очікуються у грудні 2019 року.

Крім цього, зазначають, що учасники дослідження обираються випадковим чином. Участь у дослідженні є добровільною. Інформація, яку надають респонденти, є повністю конфіденційною та буде використана лише з дослідницькою метою. До проведення дослідження залучені професійні інтерв’юери, які пройшли спеціальне навчання.

ВООЗ рекомендує країнам повторювати проведення дослідження STEPS кожні 5 років, щоб слідкувати за тенденціями, контролювати чинну політику у сфері охорони здоров’я та покращувати профілактику і контроль НІЗ.

Нагадаємо, на початку року у Львові в чоловіка діагностували малярію.

Фото moz.gov.ua

Syla.news

89 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up