Твори Далі, Рембранта, Шагала, Кабакова та інших митців презентували на виставці “Ангели” у Львові

Три роки підготовки, 40 задіяних інституцій, 650 експонатів ангеликів найвідоміших світових митців. І в результаті у Палаці Лозинського презентували наймасштабніший мистецький проект року “Ангели”. Про всі деталі підготовки до виставки розповідають наші кореспонденти.

Три роки кураторська група Павла Гудімова обирала найцікавіші твори мистецтва, щоб презентувати у Львові найбільший виставковий проект “Ангели”.

“Із самого початку ми вийшли за межі стандартного музейного набору експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури”, – зазначив куратор проекту.

Павло Гудімов. Фото- Syla News

 

Також Павло Гудімов наголосив, що ця виставка є лише однією частиної з трилогії. На другу виставку куратори планують привезти більше закордонних артифактів.

Картина Мирослава Ягоди. Фото- Syla News

Основний масив історично важливих експонатів збирали у тридцяти українських музеях, бібліотеках і п’яти приватних колекціях. Також, щоб показати експонати, які неможливо перевозити, організатори здійснювали зйомки скульптур і розписів у соборах. Звернули увагу і на сучасне мистецтво: кіно, комікси, фентезі і побутові артифакти.

Фото- Syla News

Виставка розділили на 5 тематичних блоків, кожен з яких переосмислює окремий вимір існування агнелів. Перший блок називається “Крилаті”, саме він допоможе відвідувачам зрозуміти витоки ангелів серед численних міфічних крилатих істот. Розділ “Сюжети” розповість про ангеликів в релігійних сюжетах.

Картина – Хармес Рембрант. Фото- Syla News

Блок “Архангели і ієрархії” розкриває погляд української мисткині Альбіни Ялози на чини небесних створінь. Четвертий розділ “Культура” присвячений історії образу ангела у мистецтві, від стародавніх фресок ренесансної гравюри, через барокову скульптуру й живопис символізму до ілюстрації та інсталяції. І остання частина виставки “Ангели та люди” демонструватиме, як людство застосовувало ангелів у своє повсякденне життя.

Фото- Syla News

Однією з найцікавіших частин виставки є музичний супровід композитора Святослава Луньова. Митець відтворив звуки небесних жителів ангелів на фоні їх масштабної історії у світовій культурі.

Картина – Марія Приймаченко. Фото- Syla News

Про ідею створення такого великого проекту поділився куратор Павло Гудімов:

“Сама ідея створити такий проект спала на думку досить давно і сьогодні я вже навіть не згадаю, що саме було першим імпульсом. Мені закортіло по-особливому розкрити візуальний феномен ангелів і створити своєрідну антологію, застосовуючи прийом кураторства, який назвав “виставка-книга.” 

Картина – Марк Шагал. Фото- Syla News

Майже два мільйони гривень на відкриття проекту надав український культурний фонд, 1 мільйон гривень надав фонд родини Загорій. За словами організаторів, 320 тисяч гривень витратили на страхування експонатів.

“Собівартість такої виставки, враховуючи мікро-грати, достатньо висока, як для України. З обслуговуванням  витратили понад мільйонів гривень. Для світового рівня – це просто копійки”, – запевнив Павло Гудімов.

Картина – Ілля Кабаков. Фото- Syla News

На запитання журналістів, чи буде цей проект відбуватися в інших містах України, директор Львівської національної художньої галереї Тарас Возняк відповів так: “Дасть Бог день – дасть Бог пищу”, – і натякнув, що здебільшого все залежить від фінансування культурного фонду України.

Картина – Ілля Кабаков. Фото- Syla News

Виставковий проект “Ангели” триватиме у Львові аж до 22 вересня у двох музеях. У Палаці Лозинського (вул. Стефаника, 3) та музеї Пінзеля (площа Митна 2). Години роботи: вт-пт 11:00 – 17:00; сб-нд 10:00 – 18:00; понеділок – вихідний.

Фото на головній – Syla News

Маргарита Пашкова для Syla News

Читайте більше статей автора: 

Гардероб у відпустку: що покласти до валізи

Сезон випускних вечорів: тренди та антитренди 2019.

-Тренди і бренди 2019 року: огляд показів.

– Як застосувати чоловічий одяг в жіночому гардеробі.

 

237 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up