Як двадцятирічний українець підкорив світ своїми фешн-зйомками (ІНТЕРВ’Ю)

Чотири місяці роботи – і твої фото публікують в семи журналах Нью Йорка, Мілана, Парижа, Берліна. Як досягнути такого успіху в фотоіндустрії? Щоб відповісти це на запитання наш журналіст поспілкувалася із фотографом Nazar Elcansky.  Саме він, двадцятирічний львівський фотограф, розповів про закулісся роботи фотографів під час фешн-зйомки.

Фешн-фотограф Nazar Elcansky

Коли ти почав працювати фотографом?

Вперше взявся за фотоапарат 28 листопада 2016. З того часу не можу зупинитися. Почну з того, що я хотів і хочу займатися мистецтвом. Спочатку підходив до фотографії тільки як до творчості, від якої я не очікую отримати прибуток. Проте так склалися обставини і більшу частину мого заробітку приносила фотографія. Це почалося весною 2018. Наразі я працюю тільки у фотографії.  Вважаю, що 15 березня 2018 я усвідомив, що хочу і можу бути фешн-фотографом.

Фото- Nazar Elcansky

З чого ти починав ?

На початку були вуличні портретні фотосесії на найдешевшу техніку. Пам’ятаю, що вчився всьому на практиці і за перший місяць провів понад 20 таких фотозйомок. Після трьох-чотирьох місяців я заглибився в фотографування архітектури і створення серій фото, об’єднаних однією темою. Я багато експериментував з обробкою. Восени-зимою 2017 я заглибився в фотографію нічного міста з нестандартною обробкою. А вже потім дуже зацікавився фешн-фотографією.

Фото- Nazar Elcansky

В яких журналах є твої роботи?

Мої роботи є в таких журналах як KUNST, 7HUESKODD,  FEROCEPURPLEHAZECAP 74024GMARO. Вони з Нью Йорка, Мілана, Парижа, Берліна. Проте варто врахувати, що це за 4 місяці 2019 року і все ще попереду.

Як тебе запросили фотографувати у відомі журнали ?

Здається, фешн-фотографія це те, де все потрібно робити спочатку самому. Тому в журнали я сам напросився. Потрібно самому генерувати ідеї, багато працювати, писати багатьом людям і головне – доводити ідеї до достойного результату. І я хотів би фотографувати для ще кращих журналів і на кращих умовах.

Фото- Nazar Elcansky

Розкажи про процес зйомки для журналу?

Бувають дуже різні журнали і процес буває різний. В мене, наразі, починається все з ключової ідеї. Часто стартовою точкою є митець. Мене надихають результати діяльності, скажімо художника. Я зв’язуюся і домовляємося, що фотографуємо в майстерні або ж веземо картини в студію. Далі я знаходжу модель яка мене надихає. Потім вирішується запитання, що буде одягнено на моделі, це десь 10-12 луків і в ідеалі це має бути модний одяг, взуття, біжутерія з останніх колекцій і чим крутіші бренди тим краще. Цим займається стиліст і часто ним виступаю я. Потім – який макіяж, зачіска і багато інших організаційних запитань. Це процес підготовки.

Фото- Nazar Elcansky

Сама фотозйомка. Це найприємніший час. Як на мене, особливу увагу потрібно приділити світлу і спілкуванню з моделлю. Тримати все під контролем – що за чим фотографується, які ідеї реалізовуються, які ракурси  і місця будуть. Бути максимально уважним до процесу виконання ідей і до постійного пошуку. Також слідкувати, щоб всім було комфортно і кожен був на ентузіазмі, а особливо модель.

Пост-продакшин. Просто сидиш цілими днями за комп’ютером і це – найгірше, як на мене. Найвідповідальнішим є вибір фотографій. В мене наразі десь з 300 кадрів за зйомку потрібно вибрати 10-14 (+ запасні варіанти), але вони мають компонуватися, все має бути максимально різноманітне і цікаве – позування, одяг, ракурси і інше. До цього варто підійти з світлою головою і з натхненням. Далі обробка фото і це також досить творчий процес, особливо якщо мова йде про корекцію кольору (часто до кожного фото варто підійти індивідуально). Детальна ретуш також займає багато часу.  Я ще скажу, що фотографіям потрібно настоятися. Перевірити, чи фото будуть подобатися впродовж, скажімо, тижня-двох. Далі – чи результат прийнятний для журналу чи потрібно щось змінити, переробити.

Фото- Nazar Elcansky

Що унікального є в твоїх зйомках?

Найбільше я ціную,  мене цікавить індивідуальність і власний стиль (в широкому сенсі цього слова). Тому, значна частина моєї діяльності направлена на пошук цього унікального і особливого. Це, найперше, в моїй фотографії, по-друге, в людях з якими я працюю. Чи це митці, чи моделі, чи дизайнери одягу – я хочу бачити щось індивідуальне і особливе. З травня 2019 я прийшов до трьох речей. які мене надихають.

Особливе позування. Я часто даю речам свою назву і я це назвав «elcanskystyle». Тут іде особлива робота з моделлю і пошук динаміки, пластики і чогось нестандартного в рухах і тримані перед камерою. В цьому мене надихає багато музики, танців і різного візуального мистецтва.

Фото- Nazar Elcansky

Художники по склу і арт-вироби зі скла. Це допомагає приносити у фото особливий об’єм, відображення, світло. Мене це дуже цікавить і я розвиваюся в цьому знайденому для себе стилі. До того ж, наскільки я знаю, у Львові є єдина в Україні кафедра арт-скла і велика піч, де це скло варять і єдиний музей скла. Це мене дуже надихає.

Живопис. Я можу дуже довго дивитися на картину і шукати в ній щось своє, звертати увагу на дрібні деталі. Тому залучення полотен митців і живопису в цілому є для мене дуже цікавою темою, яка поєднується з фешн-фотографією.

Фото- Nazar Elcansky

Чи ти часто експериментуєш в роботі і як?

Експерименти – головне. Це основа. Без них не можливо прийти до свого стилю. Без них не можна зробити нові відкриття, які, можливо, стануть новими не тільки для мене, але й для світу (у меншому чи більшому масштабі). Експерименти – це завжди корисний досвід і ще неймовірно цікаво. В мене дуже багато експериментальних фотозйомок. Їх масштаб залежить від фінансів, часу, ідей і натхнення, які є наразі. Їх масштаб залежить від мого технічного рівня (адже я купую фототехніку) і мого рівня як митця. Часто я починаю фотозйомку дуже розмито уявляючи яким буде результат тому, що мені хочеться щось знайти абсолютно для мене нове в процесі експерименту.

Фото- Nazar Elcansky

Два приклади:

Перший. Я приношу в студію арт-виріб зі скла. Я взагалі не знаю, як лягатиме на нього світло, як поєднати його і модель і інше. Але ми пробуємо, змінюємо і поступово щось починає виходити.

Другий. Я кажу моделі, що позувати перед камерою будемо в такому настрої чи стилі. Ні я, ні модель не знає як це має виглядити, але пробуємо одне, потім інше, вмикаємо різну музику (спокійну потім бадьору) і згодом виходить свій особливий настрій в поведінці перед камерою.

Фото- Nazar Elcansky

 Скільки людей потрібно щоб вийшла ідеальна зйомка? Чи потрібна лише модель і фотограф?

Іноді чим менше тим краще. Дуже часто в студії тільки я і модель. Ніхто не стоїть з боку і не чекає коли ж я знайду те, що мені потрібно. Також часто люди, яким би я міг довірити підбір одягу чи макіяж – коштують занадто дорого для певної фотозйомки і я сам все стилізую, а модель сама робить макіяж (або взагалі не робить). Вона точно знає, що це їй пасує бо ходить так щодня. Проте хороша команда (фотограф, стиліст, візажист, перукар, модель і інші) це дуже важливо і кожен приносить щось своє , покращує значно результат.

Фото- Nazar Elcansky

В тебе є фотографи на яких ти рівняєшся? Чи ти створюєш свій персональний стиль?

Бути схожим на когось для мене – трагедія. Я розробляю власні концепції. Але це, напевно, найскладніший шлях. Потрібно пройти багато невдач і помилок. Зробити те, що нікому окрім тебе не потрібно, не зрозуміло і точно те, що ніхто не купить. Чим далі, тим менше намагюсь на когось рівнятися і щось запозичувати.

Якщо брати інших фотографів, мене найперше цікавить чи в них є свій стиль і чи він мене чіпляє. Друге, чи їх картинки я хочу назвати мистецтвом. Переважно, у фешн – фотографії є практична ціль: донести виріб (фотозйомка каталогу одягу), донести модель (фотозйомка модельних тестів) і інші суто практичні і комерційні функції. Мене ж найбільше цікавить щось поверх цього. Де починається арт який викликає особливі емоції,  саме тому я прийшов сюди, знаючи що фешн-фотографія може бути мистецтвом.

Фото- Nazar Elcansky

Яка найбезглуздіша та найкраща зйомка в тебе була?

На початку кожен робить помилки і в мене їх було багато. Людина, яка боїться здатися смішною чи отримати чиєсь несхвалення ризикує залишитися на місці. Були ідеї, реалізація яких бажала би ліпшого, і це як частина шляху який потрібно пройти. А мої найкращі зйомки ще попереду, але були такі, які змінили підхід до справи.

Фото- Nazar Elcansky

Маргарита Пашкова для Syla News

Читайте більше статей автора:

Гардероб у відпустку: що покласти до валізи

Сезон випускних вечорів: тренди та антитренди 2019.

-Тренди і бренди 2019 року: огляд показів.

– Як застосувати чоловічий одяг в жіночому гардеробі.

 

 

418 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up