Герус заявив, що формула “Роттердам+” не працює в Україні з кінця травня

Формула розрахунку собівартості електроенергії, відома під назвою “Роттердам+”, не працює в Україні з кінця травня 2019 року.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

Представник наголосив, що якщо розраховувати вартість теплової електроенергії за формулою “Роттердам+”, то її вартість мала складати близько 2 гривні за кіловат-годину.

“Проте вже в останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче. За першу декаду червня тариф ще знизився – до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно “Роттердам+”, – зазначив представник президента в КМУ.

Також за розрахунками Геруса у травні-червні 2018 року тарифи на електроенергію ТЕС в Україні були на 17-24% вищими. Низькі тарифи навіть призвели до того, що деякі ТЕС працюють у збиток.

“Фактична ліквідація “Роттердам+” відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соцмережах і так далі”, – додав Герус.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Адміністрація президента України розробила і планує подання до парламенту законопроекту, який скасовує застосування формули «Роттердам+» при розрахунку тарифу на електроенергію.

Читати також:  Народні депутати подали позов на Нацкомісію з держрегулювання енергетики через формулу «Роттердам+»

Фото з вільного доступу

Syla.news

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ:

146 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up