У львівському музеї створять відділ для вшанування малолітніх політв’язнів і репресованих

Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору” відкриє новий відділ із назвою “Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих”.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Музей створять, щоб вшанувати пам’ять дітей і підлітків, які боролися проти тоталітарної системи і тих, хто віддав своє життя у протистоянні. У музеї обговорюватимуть роль дитини в тоталітарній системі, ставлення радянської влади до неповнолітніх, а також використання дітей як заручників системи. Голова Львівського обласного Товариства політв’язнів та репресованих Петро Франко нагадав, що відбувалося із дітьми у тоталітарні часи.

“Ми ходили на допити так, як дорослі, нам приписували такі статті, як і всім. І в кінцевому результаті, нас судили і ми відбували покарання. І звичайно, що дух бунтарства зашкалював, коли ми бачили, як репресовують нашу націю. На сьогодні дуже добре, що вперше ми будемо мати такий музей у Львові”, – ствердив репресований.

Додамо, що на сесії міської ради проголосували за передачу в оренду Меморіальному музею тоталітарних режимів “Територія терору” 118,2 кв. м. нежитлових приміщень першого поверху на вулиці Старій, 13 для облаштування відділу “Музей репресованих дітей”. Далі планується проведення ремонтних робіт.

Читати також:  Новорічно-різдвяні заходи у Львові

Директорка Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору” Ольга Гончар додала, що в музеї також згадуватимуть про тих, хто народився під час війни на Донбасі, хто загинув під час Майдану і про дітей українських політв’язнів Кремля, які ростуть без батьків. Вона зазначила, що зараз у Музеї діє проект “Непочуті”, де збирають спогади очевидців.

“Також ми маємо архівні документи, світлини, але проблема у тому, що старші люди помирають. Тому ми закликаємо громадськість долучатися до цього процесу”, – підкреслила директорка.

Гончар наголосила, що музей працюватиме як платформа для дискусій, обговорення, показу фільмів.

Вікторія Козар

Фото Збруч

Syla.news

Читайте більше:

У ,,Території терору” художниця Алевтина Кахідзе провела майстер-клас із прав людини (відео)

129 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up