Павло Петренко: “Шлюб за добу” не перетворив Україну на Лас-Вегас”

За п’ять місяців цього року у Львівській області “за швидким сценарієм” одружилися 588 молодих пар, а по Україні — 10 тисяч. За три року існування пілотного проекту «Шлюб за добу» у Львові одружилося 3 тисячі 845 пар. Проект мін’юсту користується популярністю і серед українських наречених, і серед іноземців. “Шлюб за добу” працює у п’ятдесяти містах України, та найбільше одружуються за таким форматом саме у місті Лева. 

Секрет успіху Львова — хороші місця для одруження (“Шевченківський гай”, міжнародний аеропорт “Львів” імена Данила Галицького, футбольне поле стадіону “Арена Львів” і навіть вежа Ратуші), а також колоритна галицька процедура реєстрації. Про це сказав журналістам під час свого робочого візиту у Львові міністр юстиції України Павло Петренко.

Павло Петренко запевнив, ціна розписки “Шлюбу за добу” найближчим часом не буде підвищуватися. Зараз така процедура коштує плюс-мінус три тисячі гривень (вартість залежить від місця реєстрації).

“Коли ми у 2016 року вперше відкривали послугу “Шлюб за добу” (як пілотний проект), нам закидали, що тут буде Лас-Вегас, – наголосив Павло Петренко. Мовляв, деякі пари “напідпитку” одружаться, а потім розлучаться. Це не так, кількість розлучень “Шлюбу за добу” у рази менша, ніж при традиційних шлюбах.

І додав, що “Шлюб за добу” не перетворив Україну на Лас-Вегас”.

“Мотивація запуску проекту — покращити і пришвидшити процедуру одруження. В середньому в Україні щороку одружується 300 тисяч пар. З радянського Сімейного кодексу залишилася норма — заяву про одруження треба подати за місяць до розписки.  Працівник ДРАЦСу визначав дату розписки. Подивилися статистику: 20% молодят одружувалися швидше, бо приносили довідки — або про вагітність (це добре. – ред.), або про хворобу одного з подружжя. Якщо дорослі люди хочуть одружитися у той день, коли зручно — нехай стають на рушничок щастя”, – каже міністр.

 

Олена АШІОН для Syla.News

Фото – slovoidilo.ua

Читайте більше публікацій автора:

Депутати Львова пропонують відновити тролейбусну лінію від Городоцької до вокзалу
Депутат ЛМР наполягає на вирішенні питання із облаштуванням автостанцій у Львові
“Ні комунальні, ні приватні перевізники не виконують встановлені графіки руху», – депутат ЛМР

 

439 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up