У Львові збудують велодоріжку, вартість якої щонайменше 35 мільйонів гривень

У Львові намагаються покращити умови для велосипедистів. Нові доріжки згодом з’являться на великих автошляхах: на вулицях Любінська, Сихівська, Княгині Ольги та проспекті Чорновола.

Як повідомила директорка департаменту інфраструктури Львова Ірина Маруняк, з 2011 року в місті збудували близько ста кілометрів велодоріжок. Загалом, проектом “Програма першої стадії розвитку велосипедної мережі та супровідної інфраструктури у Львові в 2011-2020 роках” передбачено 268 кілометрів таких доріжок.

“Є в нас дуже добра практика, коли будуються дороги, також під час будівництва та проектування передбачається облаштування велодоріжок”, – наголосила вона.

Цього року в рамках програми виділили 36 мільйонів гривень. Найдорожча ділянка – проспект Чорновола, де планується використати 35 мільйонів для облаштування вісьмох кілометрів велодоріжки по обидві сторони автодороги. Там саме зараз демонтовують старе покриття і роблять тротуари. Проектом передбачено, що доріжка межуватиме із тротуаром.

Маруняк припускає, що цей об’єкт завершуватимуть наступного року.

Інші три об’єкти, за її словами, потребуватимуть додаткового фінансування – зокрема для велодоріжки на Княгині Ольги потрібно ще 15 мільйонів гривень. Близько 30 мільйонів були передбачені у проекті. Ремонти фінансують переважно із бюджетів районних адміністрацій у Львові.

Своєю чергою, керівник ЛКП “Інститут просторового розвитку” Олег Шмідт зазначив, що ремонт на перехресті Варшавська-Замарстинівська також проведуть.

“В нас також частина грошей піде на влаштування дуже складного перехрестя вулиць Варшавська-Замарстинівська”, – сказав він.

Керівник ЛКП також відзначив проблеми велосипедної інфраструктури міста.

“У нас не всі велодоріжки є ідеальні, якісь робилися в 2011 році – це були перші проби пера, взагалі перші велодоріжки в Україні”, – зазначив Шмідт.

Нагадаємо, 10 жовтня 2018 року Львівська міська рада розпочала встановлення велодоріжки вулицею Княгині Ольги, яку протягнуть на 2,5 км з обох сторін дорожнього руху.

Текст: Віталій Кудирко

Фото: Syla.news

124 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up