Зеленський та зовнішня політика: який курс обрав президент?

У соціальних мережах часто лунають кардинально різні думки щодо зовнішньополітичного курсу, який обрав Зеленський. Одні стверджують, що новий президент буде тяжіти до Росії, інші – що він продовжить перемовини щодо набуття членства в ЄС.

Виникає питання: чому один народ має різне уявлення про політику Зеленського? Ще під час своєї виборчої кампанії кандидати на пост президента опирались на певні групи населення, які їх зможуть підтримати. Відбувався поділ виборців за демографічним, економічним, географічним…ознаками. Зазвичай кандидати опирались на певну свою електоральну групу і тісно з нею співпрацювали. Бойко схилявся до проросійського електорату, Порошенко до проєвропейського. А чинний сьогодні президент опирався одразу на обидві вищезгадані групи.

Штаб Зеленського обрав всеохопну стратегію. Відбулася дуже детальна сегментація виборців, де кожному пропонувалось те, що він хотів. У кожній частині України передвиборча кампанія несла в собі абсолютно різні повідомлення. На західній та центральній частині країни першочергово говорилось про необхідність набуття членства ЄС, тоді як на південно-східній звучали повідомлення про потребу діалогу з Росією. Також час від часу можна було почути про необхідність нейтралітету в сучасному геополітичному світі.

Нещодавно Зеленський зробив свій перший робочий візит закордон. Брюссель був обраний недаремно, адже більша частка його виборців все ж таки бачить своє майбутнє у ЄС. Такий крок став демонстрацією того, що він ніякий не проросійський президент.

В той же час Зеленський не забув і про виборців, які хочуть відновлення зв’язків з Росією. Саме тому він призначив Кучму представником України в тристоронній контактній групі у Мінську, який ж з першої нагоди домовився про зняття економічної блокади з окупованих територій та заборону стріляти у відповідь на обстріли бойовиків з боку ДНР та ЛНР.

Важливо й те, що обидві зустрічі відбувались у короткому часовому проміжку одне одного. Таким чином в інформаційному полі не буде акценту лише на одну з цих подій, тому вони яскраво не привернуть увагу виборців, які мають кардинально різну політичну орієнтацію.

Особисто для новообраного президента стратегія “сидіти на двох стільцях”  є ефективною, адже його рейтинги невпинно ростуть. Натомість для України  – це дуже погано, адже міжнародне співтоваристо не хоче співпрацювати з державами, які самі не знають куди хочуть рухатись.

фото: офіційний сайт президента України

Валентин Балагура для Syla.news

----------------------

Коментувати

344 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up