5 речей, які знайдені дослідниками у древніх скульптурах

Древні скульптури як витвори мистецтва минулого в першу чергу мають саме мистецьку та культурну цінність. Проте інколи у них знаходять інші реліквії, які туди заховали їхні творці. У цій статті я вибрав п’ятірку найцікавіших артефактів, які були знайдені у древніх статуях.

  1. Будда у Будді

Такий вигляд зараз має скульптура Прабудди, яка знаходиться у Бангкоку. Вона має 2,7 метра заввишки і відлита із золота 18-ти каратів. Проте раніше вона була покрита штукатуркою, створюючи вигляд непотрібного артефакту. Це було зроблено, ймовірно, щоб вберегти її від викрадення.

Сама скульптура була створена в Індії міх ХІІ та ХІІІ століттями. У 1801 вона прибула у Бангкок, де після двох храмів, довгий час стояла просто під накриттям, яке захищало її від впливу погодних умов. Але у 1955 році статуя впала і штукатурка тріснула. Саме тоді стало відомо, яку матеріальну та духовну цінність насправді має Прабудда.

2. Древня купюра

У 2016 році на берегах Австралії мистецтвознавці знайшли старовинну банкноту в голові 645-тирічної статуї китайського Будди. Купюра в один юань мала розмір сучасного листа. Записи на папері свідчили, що вона була випущена у 1371 році, що робить її однією з перших паперових банкнот у світі. Цікаво, що цей секрет не знайшов жоден із попередніх власників скульптури.

Читати також:  У Львові з'явився архів підпілля ОУН

3. Чудовисько із “внутрішнім світом”

Цей величезний витвір мистецтва, висотою понад 10 метрів, належить відомому автору Джамболоньї. Проте нещодавно світ дізнався, що скульптура має ще декілька таємниць: всередині неї є цілі кімнати! Із спеціального струмка всередину протікала вода і монстр, якого Аппеніно тримає лівою рукою, виливав її назовні. Також, є версія, що кімната в голові була призначена для спеціального каміну і, коли той працював, із ніздрів статуї йшов дим. А так виглядає макет самої скульптури:

4. Лев із посланням до нащадків

Скульптура золотого лева, яка була знайдена у старому капітолії Бостона, теж мала свою таємницю – капсулу часу. Її знайшли під короною лева. Цікаво, що про саму капсулу повідомлялось у щоденній газеті Бостонський Глобус у 1901 році, проте згодом про неї забули. У скульптурі було знайдено вирізки із тогочасних газет, фотографії, автографи і листи від політиків та жителів Бостона. Сучасна влада міста планує зробити дублікати цих артефактів і помістити їх у статую із більш новими предметами для продовження цієї традиції.

Читати також:  У Греції знайшли храм після столітніх пошуків

5. Будда зі скелетом

 

Цього разу знахідка у статуї Будди проймає до мурашок. У 90-х роках минулого століття було знайдено скульптуру зі скелетом людини всередині. Експертиза підтвердила, що монах був муміфікований приблизно у Х столітті. Самомуміфікація як явище є притаманною буддистам. Це дуже складний і довгий процес, який починається за три роки до смерті. Монахи дотримуються строгої дієти: їдять лише корінці, ягоди, кору та горіхи. У кінці цього процесу вони зовсім перестають їсти і п’ють лише воду із сіллю. Це все відбувається під час постійної повільної медитації. В такому стані їх і ховають.

Цей випадок став першим в історії, коли відбулась така муміфікація всередині скульптури. Вчені вирішили не витягувати скелет із статуї, бо це може її зруйнувати. Проте рентген показав, що скелет монаха досі перебуває у прекрасному стані.

 

Роман Гурський для Syla.news

Фото – з відкритих джерел

Читайте також: 10 РЕЧЕЙ, ЯКІ МИ ВИКОРИСТОВУЄМО НЕПРАВИЛЬНО

464 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up