Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі: стали відомі деталі слідства

Основною причиною трагедії у Грибовичах слідство називає службове недбальство, а саме –  порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що призвело до тяжких наслідків чи загибелі людей у травні 2016 року. Тоді неналежна, за даними слідства, експлуатація полігону спричинила зсув твердових побутових відходів, під якими опинились рятувалиники. 

На лаві підсудних перебуває троє осіб, серед яких екс-начальник ЛКП «Збиранка» Богдан Горбаль, його заступник Борис Плашенко і начальник полігону Олександр Куприч. Працівниця прокуратури Львівської області Христина Олійник розповіла, що з часу скерування обвинувального акту до Жовківського суду, відбулося понад 20 засідань.

“Зокрема, допитали 33 свідків, серед яких посадові особи контролюючих органів, працівники ДСНС та комунального підприємства “Збиранка”. Заплановано допит ще семи свідків, серед яких працівники міської ради, особи, які проводили певні роботи на полігоні, а також експерт дослідного інституту”, – зазначила Христина Олійник.

Також у лютому 2017 року прокуратура Львівщини скерувала обвинувальний акт до Галицького райсуду стосовно начальника управління житлового господарства ЛМР за ч.2 ст. 67 КК (за вчинення службової недбалості, що спричинила важкі наслідки). Обвинувачення полягає у тому, що вказана посадова особа була уповноважена здійснювати контроль за діяльністю підприємства ЛКП “Збиранка”. Це могло зумовити можливість зсуву на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів.

“З часу скерування обвинувального акту до суду, було проведено низку засідань, на яких допитали усіх свідків сторони обвинувачення. Зі сторони захисту було подано клопотання про призначення судово-екологічної експертизи щодо документального підтвердження матеріальної шкоди, яка інкримінована обвинуваченням. Матеріальна шкода передбачає понад 1 мільйон 330 тисяч гривень. Обвинувачений не визнає своєї вини”, – наголосила працівниця прокуратури.

Зазначимо, що 22 листопада 2018 року Галицький суд задовольнив клопотання і призначив експертизу експертам Львівського науково-дослідного інституту судової експертизи. В подальшому буде визначено новий склад суду у зв’язку із закінченням повноважень судді. Судове засідання планується на 12 червня.

Читати також:  Львівське сміття: що робили останні п'ять років?

Відомо, що відповідно до закону, начальнику управління житлового господарства ЛМР, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати посади.

Додамо, що у жовтні 2016 року Прокуратура області скерувала до Жовківського суду обвинувальний акт стосовно трьох осіб – начальника ЛКП “Збиранка”, його заступника та начальника полігону. Їм інкримінували службове недбальство, а також порушення правил екологічної безпеки. У прокуратурі повідомили, що вони забезпечували експлуатацію полігону, не маючи затвердженого проекту. Йдеться про те, що вони не вживали належних заходів стосовно інженерної стійкості, а також стосовно ущільнення полігону. Такий висновок зробила судово-інженерно-екологогеодезична експертиза.

Читати також:  Перед смертю Тимчук був у депресії, пиячив та погрожував себе вбити, — дружина депутата

Нагадаємо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі трапився обвал сміття, під завалами опинилася пожежники.

На початку 2019 року, стало відомо, що сміттєзвалище забруднює землі та меліоративний канал, що впадає у річку Малехівку.

Вікторія Козар

Syla.news

305 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up