10 речей, які ми використовуємо неправильно

10 речей, які ми використовуємо неправильно

У світі є дуже багато винаходів, з якими ми маємо справу щодня. Вони настільки увійшли у побут, що ми навіть не задумуємось, як, а головне – для чого людство створило ці речі. У цій статті я підібрав десятку винаходів, використання яких відрізнялось від того, як ми їх використовуємо зараз.

1. Бірдекель (костер)

10 речей, які ми використовуємо неправильно

Кожен із нас бачив такі костери у пабах, ресторанах та кафе. Вони бувають різної форми та від різних фірм. Звісно ж, ми знаємо, що це підставки під бокалів, які запобігають конденсату залишатись на столі. Проте саме слово “Бірдекель” етимологічно підказує нам, що з самого початку це були кришки для бокалів. Саме так, їх ставили не під бокал, а на нього, щоб запобігти потраплянню сторонніх речей у напої. Найчастіше костери використовувались на літніх терасах ресторанів.

2. Парасоля

Здавалося б, що не так із цим зручним винаходом, який щодня в усьому світі ховає людей від дощу? А вся справа в тому, що спочатку парасольки використовували виключно для захисту від сонця. Звідси й назва – para sol – проти сонця. Перші такі пристрої були винайдені приблизно в ХІ столітті до н.е., а вперше парасольку використали для захисту від дощу аж у 1750 році в Англії. Це був Джонас Хенвей, який і започаткував моду захищатись нею ще й від дощу.

10 речей, які ми використовуємо неправильно

3. Шрифт для незрячих (нічний алфавіт)

10 речей, які ми використовуємо неправильно

У 1808 році капітан Чарльз Барб’є придумав “нічний алфавіт”. Так він назвав спеціальну систему читання для військових, яку можна було використовувати без освітлення. Це було дуже важливо, адже світло вночі на полі бою привертало увагу ворогів. Сама система кодування та читання складалась із 12-ти крапок у різних комбінаціях. До речі, Луї Брайля, який згодом винайшов алфавіт для людей із вадами зору, надихнув саме “нічний алфавіт”.

Читати також:  Годинник Ратуші у Львові зупинився на ремонт

4. Петля на задній частині сорочки

10 речей, які ми використовуємо неправильно

Я думаю, що ви неодноразово її помічали, проте ніколи її не використовували. І взагалі, для чого вона? Тут є аж три теорії. Перша: таким чином можна вішати сорочку на гачок, що є логічним. Це пов’язано з тим, що раніше не всі мали шафи та вішаки. Друга: ця петля виникла у час, коли були модними шийні хустинки та знімні комірці. Петлю, ймовірно, використовували для кріплення. Третя: раніше студенти американських коледжів відрізали цю петлю, коли у них з’являлась дівчина. Дівчина, у свою чергу, повинна була носити шарф коледжу свого хлопця.

5. Піратська пов’язка на око

10 речей, які ми використовуємо неправильно

У багатьох людей ця пов’язка міцно вкоренилась в усіх уявленнях про піратів. Завдяки ній корсар виглядає страшнішим, брутальнішим і наштовхує нас на думку, що око він втратив у запеклому бою. Насправді ж такі пов’язки морські розбишаки реально використовували, але для того, щоб бачити вночі. Зіниця ока, яке було під пов’язкою, максимально розширювалась протягом дня, адже весь час була у темряві. І тоді пірат, атакуючи корабля у темний час доби, або спускаючись у трюм, просто перекладав пов’язку на інше око і краще орієнтувався при мінімальному освітлені.

6. Кришечка на банках

10 речей, які ми використовуємо неправильно

Тут не варто багато описувати, все є на фотографії. Ця частина баночки, яка відкриває її, також призначена для утримання трубочки для напоїв.

7. Стандартні ігри для Windows

10 речей, які ми використовуємо неправильно

Мабуть, немає серед нас людей, які б не грали у “сапер” або не складали пасьянс у розділі “стандартні ігри” на своєму ПК. Таким чином люди часто “вбивають” час на роботі, коли шеф не бачить. Насправді ж, це, за задумом творців, є дуже необхідні речі. Вони вперше з’явились із виходом Windows 3.0 і ці “забавки”мали конкретну мету – навчити користувача працювати з комп’ютером. Таким чином пасьянс знайомив людей із управлінням мишкою, а “сапер” вчив використовувати обидві її клавіші.

Читати також:  Годинник коло площі Митної заквітчали

8. Маленька кишеня на джинсах

10 речей, які ми використовуємо неправильно

В принципі, туди можна покласти все, що туди фізично поміститься. Найчастіше туди не кладуть нічого. То для чого ж вона придумана? Ця кишеня вперше з’явилась на джинсах фірми Levi’s у 1873 році й була призначена для кишенькового годинника. Навіть зараз у каталогах бренду цей відділ називається “кишеня для годинника”.

9. Синя частина стиральної гумки 

10 речей, які ми використовуємо неправильно

Майже кожен із нас чув, що ця частина ластику стирає чорнило. Проте призначена вона для стирання олівця із жорсткого паперу. Якщо папір є цупким, то червона частина залишить тінь від олівця, тоді як синя впорається без проблем.

10. Каптур (капюшон)

10 речей, які ми використовуємо неправильно

Цей дуже поширений елемент одягу присутній на більшості сучасних куртках і кожен із нас хоч раз його вдягав. Популярність каптурам приніс орден Братів Менших Капуцинів. Назва ордену і пішла від французького слова “капюшон”. Ці монахи створили такий одяг для того, щоб приховувати власні обличчя.

Неправильне використання усіх цих речей не робить наше життя дуже незручним, проте цікаво знати, як і для чого виникали речі, які ми бачимо щодня. Зображення людського мозку я додав не просто так: важливо, щоб саме його люди використовували максимально правильно.

Фото –  із відкритих джерел

Роман Гурський для Syla.news 

992 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up