“Индик” виявився фейком: фахівці розповіли про норми нового правопису

В оновленому українському правописі немає варіанту написання слова «індик» з літерою «и».

У цьому можна пересвідчитись, заглянувши у правопис.

Завідувачка відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України і голова робочої групи з підготовки нової редакції українського правопису Світлана Єрмоленко підтвердила, що “индик” — це фейкова модель, пише “Радіо Свобода”.

За її словами, такий варіант написання розглядали, однак його не затвердили.

У правописі, який називається Скрипниківським (1928 року), була “и” на початку слова перед “н”: инший, иноді. І були такі думки повернути це правило: “репресований” правопис, треба відновити справедливість, людей, які цей правопис творили, було знищено”. Але люди цього не сприйняли. І в цій редакції в нас залишилося це, як і було. В нас є слова на “и” в цьому правописі: ич, икати, ирій, ирод. Ніякого “индика”, “гиндика” немає“, — розповіла Єрмоленко.

Вона припустила, що джерелом поширення інформації про “индика” став проект змін до українського правопису, втім у затвердженій Кабінетом міністрів версії такого варіанту написання немає.

Нагадаємо, після тривалого попереднього обговорення, та дискусій між фахівцями стосовно контраверсійних норм нового правопису,  22 травня Кабінет міністрів України все ж схвалив оновлений Український правопис у новій редакції, який замінить редакцію 1992 року.

Фото: з відкритих джерел.

Syla.news

540 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up