Сьогодні Україна вшановує пам'ять про жертв Голодомору

Для петиції із закликом до Німеччини визнати Голодомор геноцидом лишилося 10 тисяч підписів

Петиції із закликом до німецького Бундестагу визнати Голодомор геноцидом українського народу бракує 10 тисяч підписів.


Про це повідомляє “Європейська правда“.

Наприкінці квітня на сайті парламенту Німеччини з’явилася петиція щодо визнання Голодомору в Україні геноцидом. Петицію мають право підтримувати також громадяни України.

У її тексті йдеться, що німецький Бундестаг, як і 23 уряди інших країн світу, має визначити, що Голодомор в Україні в 1932-1933 роках – це геноцид українського народу, спричинений радянським режимом під керівництвом Сталіна.

Щоб німецькі депутати розглянули петицію, вона має зібрати 50 тисяч голосів. Станом на 26 травня петиція зібрала 39 659 підписів. Підписати звернення можна до 27 травня.

Раніше глава МЗС Павло Клімкін закликав поставити свій підпис під петицією та розмістив посилання на інструкцію з візуалізацією, як це зробити.

Підтримати звернення до німецьких депутатів у неділю закликав нардеп Володимир Ар’єв. “Поширюйте. Зберемо необхідну кількість підписів разом! Тепер треба особливо проявляти міжнародну активність. Кожному“, – написав він на своїй Facebook-сторінці.

До закликів приєднався співак, лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук. “Залишився 1 день. Поширюйте, підписуйтесь! Нагадаю, петиція про визнання Німеччиною Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Важливо!“, – зазначив Вакарчук у Facebook.

Нагадаємо, минулого року президент Петро Порошенко звернувся до ЄС із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років етнічним геноцидом українців. Подібне трактування Голодомру вже визнав затвердив комітет із закордонних відносин Сенату США, а також законодавчі зібрання багатьох американських штатів.

Фото: Руслан Канюка

Syla.news

414 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up