ООН зобов’язала Росію звільнити українських моряків

Російська сторона повинна звільнити військовослужбовців ВМС України, узятих нею у полон в акваторії Чорного моря поблизу Керченської протоки, а також повернути утримувані українські плавзасоби.


Таким є рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права (Гамбург, ФРН), прийняте вдень у суботу, 25 травня 2019 року, як повідомляє Еспресо.TV.

Російська сторона має негайно звільнити “Бердянськ”, “Нікополь” та “Яни Капу” і повернути їх під управління української сторони“, – йдеться у судовій ухвалі.

 

Словосполучення “негайно звільнити” є й у формулюванні щодо подальшої долі взятих у полон українських моряків:

“Російська Федерація має негайно звільнити 24 українських військовослужбовців та дозволити їм повернутися до України”.

Водночас конфлікт із застосуванням росіянами зброї щодо українських катерів “Бердянськ”, “Нікополь” та буксира “Яни Капу” й, до того ж, поблизу загарбаного РФ українського Кримського півострова Міжнародний трибунал оцінив як “спір” між двома окремим морськими державами й, відповідно, як Україні, так і Російській Федерації було сказано, що вони “повинні утримуватися від будь-яких дій, що можуть загострити чи розширити спір, що розглядався даним Трибуналом”.

В свою чергу у Міністерстві закордонних прав вимагають від Росії негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права та звільнити українських моряків

Про це повідомляє речниця МЗС України Катерина Зеленко у twitter.

Перемога української команди у Міжнародному трибуналі у Гамбурзі! #ITLOS наказує РФ звільнити наші кораблі та моряків та повернути їх в Україну. Росія має негайно виконати наказ“, – йдеться у дописі.

Водночас, заступниця глави МЗС Олена Зеркаль заявила, що “наказ трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно”.

За її словами, затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

Ми очікуємо, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей. Більше деталей згодом“, – заявила Зеркаль.

Фото – з відкритих джерел.

Syla.news

260 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up