У Києві розпочався Священний Синод ПЦУ

Синод проходить на території Національного заповідника “Софія Київська” під головуванням Епіфанія.

Про це йдеться на сайті церкви.

У синоді беруть участь постійні члени: митрополит Філарет, митрополит Львівський Макарій і митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також тимчасові: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іван, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Харківський і Хотинський Герман, архієпископ Вишгородський Агапіт і єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

За інформацією у ЗМІ, митрополит Епіфаній та інші єпископи перед початком засідання поспілкувалися з журналістами, яких цікавило питання конфлікту з Філаретом.

“Я не мав останнім часом спілкування з Філаретом. У Верховній Раді лише під час інавгурації привіталися”, — розповів глава ПЦУ.

За його словами, поки невідомо, чи розглядатиметься це питання на засіданні. “Якщо будуть піднімати архієреї, можливо, я підтримуватиму їх”, — додав митрополит.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон сказав, що навряд чи на синоді буде розглядатися питання “покарання Філарета”.

“Можливо, будуть якісь звернення з цього приводу, розглядатимемо”, — підкреслив він.

Під час синоду також буде розглянуто ситуацію всередині новоствореної церкви, планується дати оцінку діям ієрархів і ухвалити рішення для зміцнення єдності церкви.

Зазначимо, що це другий синод після створення єдиної православної церкви України.

Нагадаємо, незадовго до цього синоду в Православній церкві виникла серйозна криза через відмову Філарета підкорятися Томосу.

На початку травня Філарет заявив, що УПЦ КП досі існує і він її патріарх. Як з’ясувалося, Філарет продовжує користуватися офіційними бланками Київського патріархату, видає від імені цієї структури ордени і медалі, публікує від імені Київського патріархату розпорядження і вимагає їх виконання від єпископів і священиків новоствореної ПЦУ.

Він заявив, що Епіфаній і президент Петро Порошенко обіцяли йому, що він керуватиме ПЦУ, а потім обманули.

При цьому члени Собору не знали про домовленості між Філаретом, Епіфанієм та Порошенком, повідомив  митрополит Драбинко.

Фото – pomisna.info

Syla.news

556 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up