Указ про розпуск Ради набув чинності

У четвер, 23 травня, набув чинності указ №303/2019 президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів 21 липня

Указ було оприлюднено в  виданні “Урядовий кур’єр”.

“Керуючись ч. 2 ст. 77, ч. 6 та 7 ст. 83, п. 1 ч. 2 ст. 90 Конституції України та відповідно до п. 7 і 8 ч. 1 ст. 106 Конституції України постановляю: 1. Припинити достроково повноваження Верховної Ради України VIII скликання. 2. Призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року”, – йдеться в указі.

Третім пунктом указу президент доручив Кабміну забезпечити фінансування позачергових виборів парламенту.

Нагадаємо, 20 травня під час інавгурації Володимир Зеленський заявив про розпуск Верховної Ради, зажадав звільнення голів СБУ,  Міноборони та ГПУ також запропонував уряду піти у відставку.

Також Зеленський зажадав від чинної Верховної Ради скасування депутатської недоторканності, повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та ухвалення виборчого кодексу з нормою про вибори за відкритими списками.

Президент вніс у Раду перший законопроект про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу.

А ще –  подав законопроект про зміну системи виборів нардепів. Законопроект передбачав вибори народних депутатів за пропорційною виборчою системою із закритими списками, зниження бар’єру проходження партій у Раду до 3% і скасування мажоритарної системи.

Рада відмовилася розглядати законопроект Зеленського про вибори.

 

Фото – з відкритих джерел

Syla.news

270 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up