Зеленський проанонсував свій перший указ

У Зеленського пояснили, чому пропонують скасування мажоритарки

Скасування мажоритарної системи виборів у Верховну Раду вигідне новому президенту України Володимиру Зеленському. Це б дозволило б зібрати більшість у парламенті від партії “Слуга народу”.

Про це РБК-Україна повідомили в команді Зеленського.

У команді заявили, що при мажоритарці зібрати майже 200 кандидатів по округах від “Слуги народу” – складне завдання, а на особистому бренді Зеленського партія цілком може показати дуже високий результат.

“Поки ми не знаємо, хто буде першим номером списку, але головне, щоб сам Зеленський чітко показав усім свою прив’язку до партії”, – говорить співрозмовник.

У Зеленського зазначили, що більшість політичних гравців прямо зацікавлені у скасуванні мажоритарки, і зниження прохідного бар’єру. Адже перше – знижує загальну вартість парламентських кампаній, друге – серйозно збільшує шанси на проходження в Раду, наприклад, для “Самопомочі”, Радикальної партії, Удару, “Народного фронту” та інших політичних сил, які мають порівняно невисокий рейтинг підтримки.

У зниженні бар’єру об’єктивно зацікавлені й позапарламентські гравці. До прикладу, “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, яка, за даними соцопитувань, як раз балансує на межі п’ятивідсоткового бар’єру. Це ж стосується і партії “Сила і честь”, яку очолює Ігор Смєшко.

Крім того, підвищуються шанси отримати свою фракцію і націоналістів, і у ліберально-демократичних сил на кшталт партії “Голос” Святослава Вакарчука, які, як зазначали у ЗМІ, ведуть між собою переговори про об’єднання, але поки без особливого успіху.

Нагадаємо, в “Урядовому кур’єрі” опубліковано указ президента України про розпуск Верховної ради та проведення позачергових парламентських виборах. 

Фото – 24tv.ua

Syla.news

249 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up