“Відмова підтримати закон про вибори – це вияв інстинкту самозбереження Верховної Ради”, – Євген Магда

Сьогодні, 22 травня, парламент відмовився підтримувати закон про вибори, запропонований президентом Володимиром Зеленським. Євген Магда, директор Інституту світової політики в ексклюзивному інтерв’ю Syla.news прокоментував ситуацію з відмовою депутатів голосувати за новий проект закону про вибори.

Євген Магда зазначив, що Володимир Зеленський отримав показовий урок щодо того, що український шоу-бізнес та політика все-таки відрізняються.

“Якщо він буде обманювати своїх прихильників, призначаючи на посади людей за тими принципами, які він критикував під час виборчої кампанії, то з парламентаріями такі фокуси, я б сказав, не проходять. Тобто, ми маємо розуміти, що країна йде на сучасні парламентські вибори, які пройдуть за тими самими правилами, що й у 2014 році”, – додає директор Інституту світової політики.

Також він розповів, чому за старої системи партії «Слуга народу» буде досить складно пройти на парламентських виборах:

Читати також:  Лісове господарство України потребує реформ: підсумки засідання комітету (Коментарі)

“Зеленський, звичайно, буде її підштовхувати, але він формально позапартійний. А формальний лідер партії пан Баканов пішов на службу в СБУ, що виключає можливість його партійної роботи. Тому Зеленський, як на мене, зараз змушений дуже швидко проходити курс молодого бійця української політики. Якщо раніше він на цю політику дивився крізь призму запрошень на корпоративи, то зараз повинен бути активнішим і вивчати правила вже не заочно”.

За словами Магди, збереження 5% прохідного бар’єру пожвавить різноманітні переговори  між політичними партіями, тобто процес злиття і поглинання політичних сил помітно активізується.

“Відмова підтримати закон про вибори – це вияв інстинкту самозбереження Верховної Ради, ну і проба пера Володимира Зеленського та його прихильників. Це говорить про те, що парламентаріям у парламентсько-президентській республіці не подобається, коли з ними говорять в такій  манері і намагаються навчити їх любити Батьківщину єдиним правильним способом. Верховна Рада не захотіла сценарію, який би створював фактично преференції для партії “Слуга народу”, яка, насправді не існує в реальному політичному ландшафті”,  – додав політолог.

За його словами, найімовірніше, виборча система залишиться такою ж, як була у 2014 році. До того ж, пояснює він, робити якісь спроби домовитися з парламентом, щоб закон підтримали, “безсенсовно”.

“Виборчий процес починається з моменту опублікування указу про вибори.  Відігравати назад вже не можна. Зміни можна було вносити тільки сьогодні, до того, як указ був оприлюднений в офіційних медіа”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, 22 травня Верховна Рада не підтримала закон Зеленського про вибори.

Читати також:  ВР відкликала законопроект про антикорупційний суд

 

Христина Дворецька, Ольга Мацьків

Фото – Syla.news

 

 

583 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up