У Львові представлять музичне полотно за мотивами східного роману

5 червня о 19:00 у рамках «Віртуозів-38» відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії Роберта Шумана «Рай і Пері».

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Зазначається, що музичне полотно складається із трьох частин. Його створили на основі тексту однієї з віршованих частин східного роману «Лалла Рук» ірландського поета-романтика Томаса Мура.

Відомо, що це метафорична історія про чарівну фею Пері, яку було вигнано з Раю. І щоб знайти шлях назад, головна героїня легенди повинна принести безцінний дар.

Зазначимо, що світова прем’єра «Рай і Пері» відбулася у 1843 році. Її диригував сам Роберт Шуман. Ораторія викликала фурор. Критики того часу захоплювалися свіжістю музичних ідей, багатством мелодики та гармоній, досконалим оркеструванням. Геній створив музичний діамант, що не є оперою, проте визначив напрям розвитку цього жанру у ХІХ столітті. Це музика, що випередила свій час і залишається актуальною й сьогодні.

Також відомо, що для прем’єрного виконання в Україні, в рамках 38-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», запросили оперних зірок з Німеччини – Штефі Лєманн (сопрано) – Peri та Мартіна Латке (тенор) – Jüngling.

Додамо, що хорові номери виконає Галицький академічний камерний хор. Багатогранність і глибину оркестрових партитур гідно передасть Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. За диригентським пультом буде Володимир Сивохіп.

Нагадаємо, від 7 до 25 травня за підтримки Українського Культурного Фонду, КМДА, Французького Інституту в Україні, Австрійського культурного форуму, та низки громадських організацій в Україні відбувається ІІ Міжнародний «KYIV KLEZMER FEST».

Фото Сноб

Syla.news

279 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up