“Це дерибан міської землі Львова”, – Чолій про відведену міською радою ділянку

У Львові на вулиці Карпинця  незаконно надали дозвіл на відведення 10 соток землі у приватну власність. Мешканці та окремі представники депутатського корпусу Львівської міської ради – обурені.

Про це журналістам повідомив депутат Львівської міської ради Тарас Чолій, голова фракції Української галицької партії.

За його словами, торік у липні на сесії Львівської міської ради депутати проголосували за ухвалу про надання громадянинові Сергієві Багрію земельної ділянки на вул. І. Карпинця 10 сотих землі в приватну власність для будівництва індивідуального житлового будинку.

“Це рішення незаконне, адже ця територія  не мала жодного кадастрового номеру і взагалі є насипним ґрунтом. Ця земля, згідно з мапами, є схилом”, – пояснює Чолій.

Він зазначає, що ухвала про надання ділянки на вул. І. Карпинця  тягне за собою низку порушень.

“Не можна надавати в оренду чи в приватну власність земельну ділянку, на якій немає детального плану, і яка не має кадастрового номеру.  До того ж, ухвала, яка не пройшла розгляду на профільних депутатських комісіях, не може бути в порядку денному. Більше того, найголовніша проблема – це  порушення інтересів усіх львів’ян”.

Мешканці, які проживають на цій вулиці, розповідають, що протягом тривалого часу  сюди звозили будівельне сміття та землю власники забудов із сусідніх ділянках. Люди  вважають, що таким чином “хтось готував  будівельний майданчик для своїх майбутніх планів”.

“Минулого року, а саме 12 липня  на сесії Львівської міської ради прийняли рішення про затвердження детального плану територій, зокрема, цієї ділянки землі на вул. Карпинця. Ми з колегами  на архітектурній  комісії запропонували цю територію  вилучити з детального плану, бо, на нашу думку, вона має бути долучена до меж Студентського парку. Пізніше я ознайомився з ухвалою, яку підписав міський голова, і з’ясував, що формулювання, яке ми просили внести, не було враховане. Фактично, ухвала була підписана у своїй первинній редакції”, – 

Депутат зазначив, що звертався  до прокуратури та міського голови щодо цієї ухвали, оскільки цю землю не можна передавати в оренду чи приватну власність.

“Це не є земля, призначена під забудову. Ця ухвала не була скасована. І вже завтра, 23 травня, на сесії знову будуть обговорювати це питання. Якщо завтра депутати проголосують за цю ухвалу, то я буду оприлюднювати їхні прізвища. Я вважаю, що це дерибан міської землі Львова”, – додав Чолій.

За словами депутата, ця земля має залишитися власністю міста.

Читати також:  "Душу українського шістдесятництва" показали у Львові

“Вирішувати, буде тут парк, сквер, чи, можливо, дійсно цю землю можна було б реалізувати на аукціоні – а її вартість кілька сотень тисяч доларів – має громада.

Одне з нежитлових приміщень на суміжній території вже перебуває в приватній власності. Ще 2005 року це були склади ЛКП «Вулецького». І вже 2013 року з технічним паспортом на приміщення громадянка Людмила Довбуш звернулася до Франківського суду щодо визнання права власності на приміщення .

“У судовому рішенні вказано, що громадянка Довбуш не має жодних документів на нього. Але суд вірить, що вона приміщенням користувалася з 1999 року, і за набувальною давністю визнає право власності”, – каже юрист Віталій Біловус.

Другою стороною в справі була Франківська адміністрація. Її представник у суді заявив, що не заперечує проти задоволення позову і просить його задовольнити. Міська рада, яка була третьою особою, також цього рішення не оскаржувала. Таким чином, за рахунок штучного судового спору було набуто право власності на приміщення.

“Ми досліджували, ким є громадянка Довбуш. Дійшли до висновку, що це просто підставна особа. Її син є юристом і директором кількох фірм, які належать членові виконкому міської ради панові  Печенку”, – додав Біловус.

Окрім того, навколо ділянки розташовані гаражі. Мешканці припускають, що споруди скуповують одні і ті ж люди з наміром отримати в перспективі велику територію під забудову, що прилягатиме до наданої громадянинові Сергієві Багрію земельної ділянки на вул. І. Карпинця 10 сотих землі в приватну власність для будівництва індивідуального житлового будинку.\

Читати також:  Аеропорт "Львів" обслужив на 46% більше пасажирів

Нагадаємо,ДАБІ виявила нелегальну забудову у Львові та наклала штраф на ОСББ

Ольга Мацьків

© SYLA NEWS

 

 

 

1012 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up