Я буду щасливий, якщо люди попросять збудувати галерею мистецтв

Я вже 3,5 роки працюю помічником депутата Львівської міської ради. Це далеко не політика, це, радше, «господарка» Львова. Депутат ЛМР вирішує питання ремонту тротуарів, будинків, вулиць, прокладання колій та доріг, вирішення проблем руху автомобілів та пішоходів по місту і все тому подібне. Саме тому я вважаю, що саме депутати місцевих рад, фактично, є найближчими до народу. 

Пролог: Піраміда потреб – загальна назва ієрархічної моделі потреб людини, яка являє собою спрощене викладення ідей американського психолога Абрахама Маслоу. Піраміда потреб відображає одну із найпопулярніший теорій мотивації – теорію ієрархічності потреб (за інформацією з Вікіпедії).

Отже, про загальноукраїнське «зубажіння», на мою думку, найкраще судити саме із проблем, які виникають у пересічних громадян. Найчастіше останні звертаються з ними до депутатів місцевих рад та інші державні установи. За 3,5 роки роботи я ні разу не зіткнувся із проблемами культурного характеру (ніхто не просив збудувати театр чи галерею на території округу), частіше ми чуємо про проблеми, пов’язані із браком коштів. Переважно мені так і кажуть: «ми б не звертались до вас, самі б це зробили, але от коштів немає…». Це можуть бути ремонт фасаду будинку чи балкону, подвір’я чи тротуару… Але найгірше і водночас найкрасномовніше, з чим я стикався, – це одноразова матеріальна допомога від депутата ЛМР.

Коротко: кожен депутат щороку отримує 200.000 грн. для того, щоб розподілити ці кошти у різних пропорціях між мешканцями, які звертаються. Сума виділяється після 1 січня кожного року і, зазвичай, до кінця лютого цих коштів у депутата вже не залишається.

Читати також:  На соціальну політику Львівщина витратила 9 млрд. грн. за 2017 рік (Коментарі)

Проблеми у всіх різні: хворі діти (йдеться, звісно ж, не про застуду), інвалідність, відсутність родичів та близьких, які могли б допомогти, старі будинки і, звичайно ж, малі пенсії. Я акцентую вашу увагу на пенсіях тому, що люди пенсійного віку складають приблизно 90-95% усіх, хто звертається за допомогою. Похилий вік – це завжди проблеми зі здоров’ям. Я вважаю, що медицина має бути платною завжди, бо інакше люди не цінуватимуть здоров’я, але я також вважаю, що пацієнт повинен мати змогу заплатити за лікування. Стан цих речей прекрасно описує ситуацію в державі загалом.

Дуже часто люди, після отримання грошей, відразу лягають у лікарню на стаціонарне лікування, яке відкладали до січня, бо без одноразової матеріальної допомоги від депутата такі речі є неможливими. І це не йдеться про окремих осіб, це явище має масовий характер. З року в рік.

Це відбувається по всій країні на фоні кортежів держслужбовців та «гнучких» законів для представників «еліти». Тут можна ще довго розповідати на цю тему, але, думаю, і так всі все знають.

Про націю, на мою думку, найкраще свідчить те, як у суспільстві ставляться до дітей, людей похилого віку і тварин. Також роль відіграє стан громадського транспорту і туалетів.

Як відомо, риба гниє з голови, проте чистити її починають з хвоста. Європейський рівень життя починається із донесеного сміття до урни, із поваги до оточуючих, із чистоти громадського транспорту та власного подвір’я чи квартири. «Європа» починається із «дякую» до офіціанта та «добридень» до сусіда. «Європа» – це не високі зарплати та пенсії після помаху чарівної палички, це сумлінна праця кожної людини на своєму робочому місці. «Європа» починається із совісті та свідомості кожної людини окремо.

Читати також:  Навіщо «лізти» у лізинг і чому він приваблює підприємців та муніципалітети (Коментарі)

Я часто чую від молодих людей, що «вибори нічого не змінять», «мій голос ні на що не вплине», «там вже давно все вибрали до нас»… Якщо суспільство буде так думати та ігноруватиме вибори, то так воно і станеться, оберуть «за них». Ніхто наше майбутнє замість нас не збудує…

Тому я щиро прошу усіх українців, йдучи на будь-які вибори в Україні, подумати про покоління, яке прийде нам на зміну і про покоління, яке змінили ми. Одним ми даємо в борг, іншим борг віддаємо. Ми повинні думати про це перед кожною галочкою у кожному бюлетені, який буде в наших руках і ставити її із відчуттям відповідальності.

Епілог: я, помічник депутата Львівської міської ради, буду невимовно щасливий, якщо мешканці 24-го округу м. Львів напишуть колективне звернення з проханням побудувати музей чи галерею мистецтв неподалік їхньої домівки…

Роман Гурський для Syla.news

Фото – inlviv.in.ua

751 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up