У Львові розпочали акцію з вимірювання тиску

З 20 до 24 травня всі охочі можуть виміряти артеріальний тиск у поліклініках та лікарнях міста, а також у 6 медичних пунктах-наметах по місту. Таку акцію управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить щорічно.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Зазначається, що кожен охочий зможе виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, в яких розміщені пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які розташовані в найбільш людних місцях міста: пл. Ринок, просп. Шевченка, просп. Свободи, вул. Широка, просп. Чорновола просп. Червоної Калини. В акції візьмуть участь волонтери — студенти Львівського державного медичного коледжу ім. А. Крупинського, які вимірюватимуть артеріальний тиск у наметах.

Пацієнти з підвищеним тиском отримають консультації фахівців та необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали щодо артеріальної гіпертензії (пам’ятки, щоденники контролю артеріального тиску та ін.). Також в закладах охорони здоров’я в рамках акції проведуть навчальні програми та семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби.

Загалом за 12 років у цій акції взяло участь майже 1 мільйонів 179 тисяч осіб, і з них у понад 36 тисяч осіб вперше виявлено артеріальну гіпертензію, і їх усіх взято на облік та призначено відповідне лікування. Щорічно у травні під час таких акцій свій тиск у пунктах-наметах вимірюють близько 80−100 тисяч мешканців.

«Ми в лікарні швидкої допомоги щороку лікуємо понад 2 тисячі пацієнтів з перенесеним інсультом, у всіх стаціонарах міста лікуємо понад 1 тисячу пацієнтів з перенесеним інфарктом міокарда, і доволі часто це є молоді люди працездатного віку. Тому дуже важливо вчасно діагностувати і правильно лікувати цю недугу! Адже кожен рік ми виявляємо 80 — 90 пацієнтів молодого віку до 18 років з підвищеним артеріальним тиском», — підкреслив Володимир Зуб.

«Артеріальна гіпертензія — це стабільно підвищений артеріальний тиск від 140/90 мм. Це дуже поширене захворювання в Україні та світі — ним хворіють близько 30% населення. У Львові така ж сама ситуація — є близько 170 тисяч гіпертоніків, тобто це майже кожен третій дорослий мешканець нашого міста.

Зазначимо, що значна частина смертності від серцево-судинних захворювань припадає саме на ускладнення гіпертонічної хвороби. Проблемним є те, що пацієнти не знають про підвищений тиск, бо часто симптомів немає ніяких. Але якщо є біль голови в потиличній ділянці, головокружіння, дискомфорт в ділянці серця, серцебиття, аритмія — ці симптоми повинні насторожити, і пацієнт повинен звернутися і виміряти свій тиск.

Читати також:  Тиску на голосування військовослужбовців в ООС не було - Радченко

В управлінні охорони здоров’я ЛМР додають, що тиск потрібно вимірювати всім. Бо виявляється підвищений артеріальний тиск і в молодих осіб, і навіть у новонароджених, малих дітей.

“І вже коли у дітей до 12 років тиск більше як 110/70 — це повинно насторожити будь-якого сімейного лікаря.  Це пов’язано з неправильним харчуванням, з надмірним вживанням солі, курінням, низькою фізичною активністю, а також велике значення має спадковість. Тому є таке неписане правило — за кожним візитом до сімейного лікаря потрібно виміряти артеріальний тиск усім”, — розповіла  головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я ЛМР з кардіології Валентина Коваль.

Нагадаємо, у Львові тривала щорічна акція «Дні профілактики та раннього виявлення глаукоми».

Читати також:  Тиску на голосування військовослужбовців в ООС не було - Радченко

Фото Твоє місто

Syla.news

 

270 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up