Розпуск Верховної Ради є абсолютно законним – Тимошенко

Розпуск Верховної Ради є абсолютно законним – Тимошенко

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським розповіла прокоментувала ситуацію з розпуском Верховної Ради та подальші дії, на яких має сконцентруватися новий гарант.

“Дострокове припинення повноважень Верховної Ради є абсолютно легітимним правовим рішенням. Згідно зі 106 статтею Конституції України президент має право припинити повноваження Верховної Ради, у тому числі в тому випадку, коли немає коаліції. Зараз намагаються довести, що коаліція була до останніх днів і тому треба 30 днів для консультації. Це абсолютно хибний підхід”,  

стверджує Юлія Тимошенко.

За словами політика, коаліція перестала існувати в березні 2016 року, коли з неї вийшла Радикальна партія, після чого парламент не працював у легітимній сфері:

“Він займався ситуативним лобізмом, корупцією, прийняттям законів для тих людей, які за рахунок цього збагачувались. Верховна Рада без коаліції базувалась виключно на розмовах за лаштунками. Саме тому правові підстави для дострокового припинення роботи парламенту в нового президента є”.

При цьому Тимошенко зазначила, що бачила співпрацю гаранта та Верховної Ради дещо інакшою:

“Я вважала, що новий президент і старий парламент, не втрачаючи жодного дня, мусили б хоча б на кілька місяців створити нову коаліцію, призначити технічний уряд і виконати ті обіцянки, які народові були дані негайно. Але президент обрав іншу стратегію – він розпускає Раду. І це заслуговує на повагу”.

Окрім того, вона висловила думку, що мажоритарна система – це сутність корупції:

“Якщо новий парламент вибрати за старою системою, то це буде означати збереження корупції. Ми погоджуємося, що на нові вибори треба йти за новим виборчим законом”.

Так, «Батьківщина» пропонує скликати позачергову сесію, під час якої внести зміни до законодавства та кандидатури на зміну всіх силовиків, яких президент має право змінити: генерального прокурора , голову СБУ, Міністра оборони. Варто змінити ще й Міністра закордонних справ та голову Нацбанку.  Зняття недоторканності Тимошенко вважає теж актуальним.  Усе це, за її словами, потрібно зробити ще до припинення повноважень Верховної Ради.

Читати також:  «Вибори «П» - журавель у небі чи Тимошенко Президент?

Нагадаємо, стало відомо, як різні політичні сили ставляться до розпуску Верховної Ради

Фото на головній – з прямої трансляції Радіо Свобода

Ольга Мацьків

© SYLA NEWS

538 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up