І сміх, і гріх: сповідь онлайн або Коли дуже хочеться покаятись

І сміх, і гріх: сповідь онлайн або Коли дуже хочеться покаятись

Серед пересічних українців стає все більше тих, які використовують переваги інтернету для спілкування з духівниками, в тому числі – для сповіді. Сповідь – одне із святих таїнств – сьогодні можна здійснити онлайн після відправлення на певні ресурси інформації про власні прогрішення. Більше того, користувачі таких сервісів згодом можуть отримати відпущення гріхів та навіть благословення. Тільки ресурси ці – російські, та й українська православна і греко-католицька церква щодо такої осучасненої “сповіді” мають власну позиції.

І дарма, що сервіси то російські, це – не турбує тих, хто шукає духовного полегшення вже і негайно 

Вперше про один з таких сайтів вперше я дізналась від подруги, яка, випробувавши, рекомендувала й мені пройти сповідь саме онлайн: швидко та безболісно. З цікавості я знайшла кілька російських ресурсів (українських знайти не вдалось), де справді можна швидко висповідатись та навіть отримати відпущення гріхів. Мою увагу привернув рекомендований сайт  Е-Батюшка.

Варто зауважити, що цей сайт розробив спершу задля жарту юний програміст із Росії. Дев’ятнадцятирічний краснодарець розповідав в інтерв’ю російським ЗМІ, що створив сервіс ще в  2014 році і вже в 2015 “Е-Батюшка” увійшов в ТОП російських інтернет-порталів.

Пишуть сюди не тільки жартівливі сповіді. Знаходяться охочі й хоча б у такий спосіб отримати полегшення від своїх гріхів.

“Как известно, даже у самых отъявленных тунеядцев и негодяев, грешников иногда просыпается совесть”- про це ініціатори сервісу “Е-Батюшка” пишуть на головній сторінці сайту.

Із тексту на головній сторінці користувачам “розглаголиться”  істина : “От грехов спастись мы не можем никак.” Нема спасіння – то для чого сповідатися? Але і на це питання креативні росіяни знайшли відповідь.

“Зачем же исповедаться онлайн? Так, известно, что многим людям иногда крайне необходимо поделиться своими переживаниями с другими людьми. От этого ведь должно стать легче! Как исповедаться – каждый выбирает сам для себя. Так, кто-то читает молитвы, а кто-то отпускает свои грехи в Божьем храме. Но многим людям трудно делать и то, и другое. Поэтому для них очень интересно то, как же можно исповедаться онлайн.”- пояснює автор.

До того ж вашу “таємну”, за церковними канонами, сповідь можуть прочитати і інші люди. Проте лише в тому випадку, якщо вона “буде цікавою”. 

“Также следует помнить, что не нужно злоупотреблять анонимностью, писать неграмотные, оскорбительные и неправдивые исповеди.  А вот если вы напишите интересную исповедь и захотите получить о ней мнение других людей, то можно будет почитать комментарии под своим письмом (исповедью)”, – звертаються розробники до інтернет-вірян. 

Ну як тут не сміятись? Тож панове, включайте фантазію і пишіть про ваші гріхи якомога цікавіше! Щоб не тільки вам, а й людям було цікаво почитати. І сміх, і гріх!

Перевіряємо на собі 

В якості експерименту я також вирішила “висповідатись” у такий спосіб та з’ясувати, як же на практиці  функціонує цей ресурс. І як виявилось –  процес справді доволі швидкий.

Для цього просто потрібно натиснути на кнопку “Исповедаться”. І заповнити всього-на всього два пункти “имя грешника” та “суть совершённого греха”. І не забудьте поставити позначку навпроти “Я желаю получить благоговение”:

І сміх, і гріх: сповідь онлайн або Коли дуже хочеться покаятись
Скріншот сайту – ebatyushka.com

До того ж на сайті потрібно обов’язково написати свою електронну скриньку в віконці “Электронная почта грешника”. На яку, до речі, після відправки вашого “таїнства” може нічого і не прийти – я ось очікую вже понад місяць.

Після так званої сповіді нас запевнили, що всі  гріхи – тепер відпущені:

І сміх, і гріх: сповідь онлайн або Коли дуже хочеться покаятись
Скріншот сайту – ebatyushka.com

Подібних російських ресурсів є декілька. На одному з них – “Онлайн Церковь”, ви можете посповідатись лише за 100 “рублей”. Але тут теж не все так просто, ваші “гріхи” мають певні категорії. Лишається інтернет-вірянам тільки не помилитися у категорії скоєного злодіяння.

До того ж, сервіс “Онлайн Церковь” пропонує й додаткові ритуальні послуги – поставити свічку, замовити молитву, замовити панахиду, замовити сорокоуст і зробити пожертви на храм.

Але це все, звичайно ж, не безкоштовно! На сторінці є відповідний прайс-лист.

Ну добре, жарти жартами, а як представники українських церков ставляться до такого покаяння?

Так, коментарі представників Української Греко-Католицької Церкви – не на користь такого релігійного новаторства.

“Церква до такої сповіді відноситься негативно. Адже сповідь – це є святе таїнство, яке потребує спілкування в голосі грішника Господу Богові і священника. Тому ці засоби, цей  віртуальний простір стають на перешкоді ось такого спілкування. Як можна спілкуватися про реальні речі у віртуальному просторі? Станом на сьогодні, Церква такого формату не планує. Я не знаю, що мало б відбутися, насправді, з деформацією людини, щоби церква могла наблизитися до такого формату. Але є глибокі переконання католицького священника, що церква ніколи не піде на таке опущення і на таке приниження святого таїнства “, – коментує протоірей УГКЦ Олег Панчиняк.

Погляди представників Православної Церкви України щодо роботи подібних сервісів суттєво не відрізняються.

Диякон УПЦ та старший викладач Київської православної богословської академії  Михайло Омелян пояснює це так: “Від себе особисто скажу, що сповідь в мережі не повинна мати місця в Церкві. Оскільки сповідь це не переписка, не обмін інформацією, а це таїнство. Тобто під час якого людина, яка каїться в своїх гріхах, перше визнає ці гріхи перед Богом, друге- сповідує священнослужителю, по-третє вона отримує відпущення гріхів не від священника, а від Бога. Тому коли ми читаємо таїнства сповіді, то у вченні чітко зазначено, що людна стоїть перед “Євангеліє”, кладе на нього руку. Далі священник говорить людині: “Ось ікона перед нами. Все, що ти скажеш не приховуй, бо ти прийшов (прийшла) на лікування”. Тобто, тут важливі слова “прийшов” чи “прийшла”, а не “написав” чи “написала”. Тому, розбираючи таїнство сповіді, ми можемо констатувати той факт, що потрібно все ж таки воля людини, яка прийде до храму.”

А що говорить на цю тему Українська православна церква Московського патріархату? Анічогісінько – просто мовчить (насправді, додзвонитись туди мені просто не вдалося попри численні спроби). І тут згадується цитата того ж таки  Дмитра Кісєльова, російського телеведучого: “Совадение? Не думаю!”

І сміх, і гріх: сповідь онлайн або Коли дуже хочеться покаятись
Цитата російського телеведучого Кісєльова. Фото-memepedia.ru

Ми також запитали думку пересічних львів’ян, що вони думають з приводу сповіді онлайн. Відповіді почули різні.

Фото на головній – slovo.today

Маргарита Пашкова для Syla News.

 

 

 

1583 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up