Політичний експерт розповів на яку категорію виборців зосередились кандидати у президенти

“Очевидно, що нам загрожує узурпація влади”: політолог прокоментував рішення Зеленського про розпуск Ради

Політичний експерт Олександр Антонюк вважає, що заява Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та звернення до Кабінету міністрів щодо відставки, може свідчити про узурпацію влади. 


Таку заяву він зробив у ексклюзивному коментарі для Syla.news, з приводу розпуску Зеленським Верховної Ради.

“Це означає розпуск парламенту, і це означає, що Зеленський та його бенефіціари увійшли в конфлікт з діючим естеблішментом. З парламентом, з кабміном, з усіма. Так, є плюси, але є й мінуси. Я швидше бачу зараз негативну сторону медалі, бо ми розуміємо – є технологія, і розуміємо, що Зеленський користується скачком своєї легітимності. Під легітимністю ми розуміємо успіх йог, ви самі бачили результати. Відповідно, він зараз ось цим хайпом демонструє виборцю рішучість, що він сильна рука, злам системи. А далі все по накатаній системі – позачергові вибори,” – заявив політолог.

Олександр Антонюк підкреслив, що новообраний президент  має всі шанси завести найбільшу фракцію до парламенту, а у подальшому нова коаліція буде створена відповідно до наявної кон’юктури. Він зауважив, що фактично мова йде про  залякування з боку новообраного президента політичного  естеблішменту, аби наступна Верховна Рада була більш лояльною. Політолог зауважив, що саме лояльний парламент наступного скликання – це стратегія команди новообраного президента.

І додав, що на його переконання, рішення Зеленського про розпуск парламенту є антиконституційним та незаконним за своїми правовими наслідками. Але легітимність та законність – це різні речі, і подібне рішення все ж є легітимним.

Відповідаючи на питання про законність подібного рішення, політолог відповів наступне:

“В даному випадку мали б відбутися і консультації з різними силами. Якщо говорити відверто – коаліція припинила своє існування в п’ятницю. Ясна річ, що це політична гра, і Зеленський пішов кроком наступним. Можливе, це рішення буде оскаржене, але в майбутньому. Не забувайте, що до України повернувся Портнов, який має колосальний вплив на суди. Отже, позачергові вибори відбудуться“.

Щодо наслідків подібного рішення, то Олександр Антонюк прокоментував рішення Зеленського як “узурпацію влади”, наступним чином.

“Це має місце бути, коли ви маєте Верховну Раду, та декларуєте, якщо спрощено, що “ви маєте приймати за першим наказом те, що я скажу”, то як це виглядає? Володимир Зеленський ще не має політичної історії, тож ми не розуміємо, чим він керується. Очевидно, це виклик опонентам бенефіціарїв Зеленського. Ми будемо мати турбулентність найближчим часом, і я не виключаю, що нас чекає таке явище як дефолт. Побачим, якою буде реакція суспільства, дай Бог, щоб спокійною,” – сказав політолог.

На питання стосовно передчасності закидів президенту про узурпацію влади, політолог відповів, що дії новообраного президента чітко дають підставу до такого трактування його рішень.

“Якщо ви хочете сформувати лояльну ВР, на піку своєї популярності, то як це інакше назвати. Коли він (Зеленський – ред.) сказав кабміну – пишіть заяву на звільнення, це ті речі, які президент за Конституцією не може зробити. Він міг би апелювати безпосередньо до самого Гройсмана та рекомендувати йому, що ваша робота разом з роботою попереднього президента не була задовільною, вам пасувало б піти у відставку, а коли він дає чітку вказівку кабіну, а потім ще розпускає Верховну Раду, то очевидно, що нам загрожує узурпація влади,” – підсумував Антонюк.

Фото: особиста сторінка Олександра Антонюка у Facebook.

Євген Домашин

Syla.news

2415 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up