Активісти: ЛМР знищує пам’ятки архітектури

У понеділок, 20 травня, активісти громадської організація “Народна дія. Львів” у центрі міста роздавали листівки з інформацією про знищення пам’яток архітектури та погодження незаконного будівництва безпосередньо мерією міста. 

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

“Ми склали перелік найбільш кричущих прикладів, що було знищено за останній час, що було пошкоджено, а також те, що планують знищити і які незаконні монстри у нас є в центрі Львова. Ми хочемо, щоб нас почули”,  – зазначила активістка”, – каже активіст Ірина Юзик.

І додає, що інформацію з листівки “Культурна спадщина Львова. Як міська рада знищує місто” для мешканців міста підготовлено на основі дослідження проблематики.

За словами активістки, громадська організація “Народна дія” подавала вже багато позовів до суду у зв’язку із зруйнованими пам’ятками, втім міська рада не реагує на це.

“Найяскравіший приклад – Богуна, 18. Минулого року ми посадили там сад, хоча там хотіли збудувати новий будинок прямо посеред пам’яток архітектури. Ми воювали у судах близько семи років у цій справі. І ми виграли”, – наголосила Юзик.

Крім цього, громадська організація виграла суд у справі по вулиці Нижанківського і Поповича 6А.

“Зараз розбирають на будівельне сміття  будинок по вулиці Чайковського-Стефаника. З двоповерхового будинку зробили п’ятиповерховий з мансардою. Також на Личаківській, 37 дали дозвіл компанії Avalon. Спочатку дозволили реконструкцію, потім розібрали до нуля і побудували новий скляний будинок, набагато вищий. І змінили паспорт фасаду”, – підкреслила активістка.

Жінка вважає: причина таким незаконним діянням у галузі архітектури – брак політичної волі у міської ради.

“Ми постійно боремося з наслідками того, що робить міська рада. Вони погоджують їм містобудівні умови і не звертають уваги ні на Мінкульт, ні на ЮНЕСКО. Вони просто йдуть на зустріч забудовникам”, – додала Юзик.


Нагадаємо, у березні стало відомо, що у самому центрі Львова, по вулиці Соборній, 3-А руйнується національна пам’ятка – приміщення Центрального державного історичного архіву. Уже чимало років в будівлі протікає покрівля, а з вулиці Валової замокає стіна, ще одна стіна розколюється. Замоканні стіни неабияк порушило мікроклімат залу, де зберігаються 1,2 мільйона архівних справ. А це – цінні документи починаючи з XIV століття.

Читати також:  Відвідати музеї Львівщини можна перебуваючи вдома

Вікторія Козар

Syla.news

477 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up