Нацбанк пояснив, чому долар піднявся з 2 гривень до 26 за останні 22 роки

НБУ запустив спеціальний сайт задля “боротьби за незалежність”

У Національному банку України заявили про заснування сайту для відстоювання своєї незалежності та висвітлення, “як політики і олігархи намагаються викривити історію і спотворити сприйняття реальності, щоб підлаштувати майбутнє на свою користь”. 


Про це йдеться у заяві НБУ, яку регулятор розповсюдив у своєму мікроблозі у Твіттері.

47 годин. Саме стільки часу відділило твердження нового президента про пріоритетність макростабільності через незалежність НБУ і вихід у публічний простір апологетів олігархічного банкінгу. … Посилення тиску на інституцію є спробою дискредитувати її рішення, пов’язані із виконанням призначення центробанків. І це не приватна проблема НБУ, а виклик для добробуту кожного громадянина“, – йдеться у заяві.

Ми відкрили веб-сайт, де покажемо, як політики і олігархи намагаються викривити історію і спотворити сприйняття реальності, щоб підлаштувати майбутнє на свою користь”, – зазначили у Нацбанку та додали, що на сайті  відкрито “говоритимуть про перебіг півтисячі судових процесів, в яких задіяний НБУ, і робити фактчек політичних заяв“.

Це лише штормове попередження. Справжній шторм накриє всю Україну,якщо проігнорувати ознаки грози,про які вже говорять провідні рейтингові агенції, міжнародні організації, на світовому фінринку“, – додали у Нацбанку.

Відповідно до заяви НБУ, у разі втрати незалежності Національного банку на Україну може чекати зростання рівня інфляції, різкі коливання курсу на валютному ринку, повернення валютних репресій, зростання безробіття, втрата вкладниками заощаджень та недовіра іноземних партнерів.

Серед загроз, “які насуваються”, у НБУ назвали заяви Олега Бахматюка та Костянтина Жеваго, реєстрацію постанови у ВР щодо звільнення глави НБУ Якова Смолія тощо.

 

 
Нагадаємо, після націоналізації Приватбанку у 2016 році, один з колишніх акціонерів, та у минулому фактичний власник фінансової установи, Ігор Коломойський, подав позов до суду стосовно незаконо проведеної процедури націоналізації. 18 квітня суд задовільнив позов олігарха.

У свою чергу, президент Порошенко скликав термінове засідання РНБО, і заявив що дана ситуація є загрозою національній безпеці.

Разом з тим, 20 квітня був опублікований звіт міжнародного Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), фахівці якого заявили, що Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов за допомогою філії банка на Кіпрі вивели з нього 5,5 млрд доларів США.

У річному звіті самого Приватбанку вказано, що кредити, які були видані банком раніше його колишнім власникам, завдали фінансовій установі збитків, які станом на 2019 рік сягнула понад 200 млрд гривень.

Президент Петро Порошенко поспілкувався з очільницею МВФ Крістін Лагард, стосовно ситуації довкола Приватбанку.

Перша заступниця глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що Нацбанк наполягатиме на націоналізації ПриватБанку вдруге, якщо суд скасує відповідне рішення про його націоналізацію від 2016 року.

Фото: з відкритих джерел

Syla.news

233 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up