Зеленський не є альфа-самцем в класичному розумінні - Андріян Фітьо

Зеленський не є альфа-самцем в класичному розумінні – Андріян Фітьо

Біополітика, соціобіологія, альфа-самці у українському політикуму та демократія чи все ж квазідемократія – про це з політичним та економічним оглядачем Андріяном Фітьо розмовляли в межах інформаційного марафону “Вибори “П”.

У своїй нещодавній публікації “Феномен Зеленського, або вибори на рівні інстинктів”, яка вийшла у журналі “РІА”, Андріян Фітьо пише, що не такою важливою компетентність висловлювань, як те, наскільки впевнено ти тримаєшся. Політичний оглядач зазначив, що висловлювання адресоване новому президентові:

“Я хотів сказати, що Володимир Зеленський дійсно має багато досвіду у виступах перед великими масами людей, а також вміє себе гарно подати. Проте не вважаю, що він наділений усіма компетенціями, які необхідні для того, щоб з першого дня керувати державою. У нього нема й політичного досвіду”. 

Також Фітьо розповів про біополітичну ситуацію в Україні. За його словами, у 70-их роках біологи почали досліджувати, як побудована ієрархія у спільнотах тварин. Альфа-самець, як виділяють дослідники, це особа-домінант, потужна й розвинена фізично. На низах ієрархічної драбини перебувають омега-особини.  Але якщо в останнього буде, припустімо, якийсь пристрій, якого немає в альфа-самця, то домінант поступається слабшому місцем.

“Так само і з людьми. Якщо ж забрати в представника так званих “низів” певний атрибут, то суспільство знову його декласує, тобто повертає на попереднє місце. У нас відбулося так. Володимир Зеленський, на нашу думку, не є альфа-самцем не в класичному розумінні. Але це не заважає йому довести народові, що він може виконувати цю роль. Ми будемо оцінювати Зеленського і на внутрішньому, і на зовнішньому геополітичному полі”,

– додав політолог.

Читати також:  Дебати на НСК "Олімпійський": Порошенко подав заявку

Андріян Фітьо стверджує, що Володимир Зеленський дуже добре володіє одним дієвим атрибутом – подвійними смислами. Побудовані на них жарти викликають емоції в аудиторії. Політолог каже:

“На подвійних смислах дуже грамотно побудований серіал “Слуга народу”. Його обговорюють навіть люди, які не дивилися. Але тепер, будучи політичною особою, новообраний президент не може оперувати цим атрибутом”. 

Щоб визначити ефективність так званого домінанта, потрібно визначити, наскільки альфа-особина, у нашому випадку – Президент України, може впливати на регіональні еліти з метою спільної консолідованої діяльності. А от наскільки зможе керувати елітами Володимимир Зеленський – це, за словами Фітя, велике питання.

Альфа-самців Львівщини Андріян Фітьо називати відмовився.

У  своїй публікації політолог використав ще один цікавий термін – квазідемократія. Він пояснив, чому вживає таке поняття щодо устрою України. У 70-90-их роках минулого століття відбулися поступ і третя хвиля цивілізаційної демократизації. На початку було піднесення народу, і він здобули атрибути демократії – вибори, спроможність вільно висловлюватися, свободу віросповідання. Але, за словами Фітя, еліти й далі мають можливість збагачуватися, що дає початок квазідемократії.

“Якщо брати до уваги президентство Зеленського, то в нього надто мало навичок і досвіду, щоб на теперішньому етапі проявити ознаки альфа-самця. Єдиний вихід, який квазідемократію приведе до демократії, – створення Ради достойних. Це неформальний орган, який має показати всій країні, що Зеленський вміє консолідувати еліти. Такий нарадчий орган допоміг би Зеленському здобути ті навички, які потрібні для керування державою”,

– зазначив політолог.

Читати також:  Уряд Фінляндії проситься у відставку через провал реформ

Новообраному президентові необхідно підтримувати якісну комунікацію з усіма представниками влади й еліти в регіонах. Андріян Фітьо підсумував:

“Якщо Зеленський на це не піде, то в нас є лише один шлях – до диктатури. Саме нестача досвіду й відповідних компетенцій, тобто авторитету, здатна це спричинити”. 

Нагадаємо, у ВР визначили дату інавгурації Зеленського

 

Ольга Мацьків

SYLA NEWS

 

475 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up