Солісти Клезмер Фесту з ексклюзивним концертом у Львові

У Львові відбувся єдиний концерт дуету відомих французьких музикантів Самуеля Берто та Станко Марінковича в межах промотуру  Київ Клезмер Фесту. Вони презентували унікальне поєднання єврейської та балканської музики.

Клезмер Фест- це фестиваль сучасної єврейської фольоклорної музики. В Україні, а саме в Києві, він відбувається вже вдруге за підтримки Українського Культурного Фонду та Департаменту культури КМДА.

Музична програма фестивалю складається з двох концертів на Контрактовій площі у Києві. Свої таланти презентуватимуть понад 200 музикантів світового рівня, ентузіастів та професіоналів.

Цьогоріч у Київ Клезмер Фест візьмуть участь 9 колективів з України, Франції, Австрії та Італії.

Нагадаємо, що клезмери – це виконавці традиційних єврейських фольклорних пісень та мелодій, які грали в мандрівних ансамблях-капелах. Проте сучасні клезмери увібрали музику декількох народів, серед якиї і євреї.

Зокрема, у Львові свою ексклюзивну програму показав дует  французьких віртуозів Samuel Berthod & Stanko Marimkovic. Кларнетист Самуель Берто та акордеоніст Станко Марінкович презентували унікальне поєднання єврейської музики та балканських мотивів.

За словами Самуеля Берто, він починав свою кар’єру з класичної музики у Французькій консерваторії, так само, як і Станко Марінкович. Зустрілися два віртуози в Парижі, не дивлячись на те, що сам Станко родом з Сербії.

Для мене, як для кларнетиста, клезмерська музика є символічна. До того ж, кларнет- це невід‘ємна частина єврейської музики. Саме тому я її і граю. Душа єврейського народу, їхня історія і страждання мене торкнули за душу. Власне тому я і почав грати клезмерську музику“,- розповідає французький кларнетист.

Фото: pivdenukraine.com.ua

Маргарита Пашкова для Syla News

 

344 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up