Оприлюднено документ про розпуск УПЦ КП: першим стоїть підпис Філарета

Почесний патріарх Православної Церкви України Філарет власноруч підписав документ про ліквідацію релігійного обʼєднання “Українська Православна Церква Київського Патріархату” шляхом приєднання до ПЦУ.

Про це свідчить оприлюднений прес-службою ПЦУ документ про ліквідацію УПЦ КП.

Документ являє собою постанову помісного собору УПЦ КП і містить наступні пункти:

1. Припинити діяльність релігійного обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України.

2. Припинити чинність Статуту про управління УПЦ КП.

3. Припинити діяльність всіх статутних органів релігійного об‘єднання УПЦ КП.

4. Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка у відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, припиняє свою діяльність, як юридична особа після створення та реєстрації Релігійної організації “Митрополія УПЦ”.

5. Всім єпархіальним архієреям УПЦ КП, а також керівникам релігійних організацій, які перебували у її складі взяти до уваги викладені вище пункти та після утворення єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України увійти до її складу шляхом внесення відповідних змін у статути релігійних організацій не припиняючи їх статусу юридичної особи”.

Документ крім Філарета підписали також чотири митрополита і два архієпископи УПЦ КП. При цьому підпис Філарета стоїть першим.

Нагадаємо:

Напередодні православного Різдва, 6 січня 2019 року, Вселенський патріарх Варфоломій вручив предстоятелю новоствореної Православної Церкви України, митрополиту Епіфанію, Томос про автокефалію.

3 лютого у соборі святої Софії в Києві відбулася урочиста інтронізація новообраного предстоятеля ПЦУ.

Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, митрополит Епіфаній зустрівся з ним у своїй резиденції, аби обговорити актуальні питання.

Однак нещодавно колишній предстоятель розпущеної УПЦ КП, патріарх Філарет, виступив із заявою, де заперечив факт припинення існування Київського Патріархату, та звинувати Епіфанія у діях, що загрожують єдності церкви.

У свою чергу, міністерство культури України опубліковало звернення, де підтвердило факт розпуску УПЦ КП, який відбувся задля створення єдиної канонічної української церкви – ПЦУ.

Проте після цього Філарет звинувати президента Порошенка у порушені раніше досягнутих домовленостей, та вкотре наголосив, що попри будь що все ще залишається патріархом.

Фото: radiosvoboda

Syla.news

394 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up