ПриватБанк дозволив змінювати пін-коди онлайн

НБУ готовий за потреби вдруге націоналізувати ПриватБанк

Національний банк України наполягатиме на націоналізації ПриватБанку вдруге, якщо суд скасує відповідне рішення про його націоналізацію 2016 року.


Про це заявила перша заступниця глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю Reuters.

Рожкова наголосила, що скасування націоналізації призведе до зриву програми на 3,9 мільярдів доларів з Міжнародним валютним фондом і похитне довіру інвесторів.

За її словами, скасування націоналізації змінить механізм, за допомогою якого держава передала банку 155 мільярдів гривень, щоб врятувати його від неплатоспроможності.

Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор фінансового сектору, ухвалимо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним“, – сказала вона.

Це означало б або ліквідацію банку, або повернення його в державну власність, сказала вона, додавши, що його повернення державі було б кращим, враховуючи його роль в економіці“, – підсумовує агенція, цитуючи Рожкову.

Нагадаємо, після націоналізації Приватбанку у 2016 році, один з колишніх акціонерів, та у минулому фактичний власник фінансової установи, Ігор Коломойський, подав позов до суду стосовно незаконо проведеної процедури націоналізації. 18 квітня суд задовільнив позов олігарха.

У свою чергу, президент Порошенко скликав термінове засідання РНБО, і заявив що дана ситуація є загрозою національній безпеці.

Разом з тим, 20 квітня був опублікований звіт міжнародного Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), фахівці якого заявили, що Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов за допомогою філії банка на Кіпрі вивели з нього 5,5 млрд доларів США.

У річному звіті самого Приватбанку вказано, що кредити, які були видані банком раніше його колишнім власникам, завдали фінансовій установі збитків, які станом на 2019 рік сягнула понад 200 млрд гривень.

Президент Петро Порошенко поспілкувався з очільницею МВФ Крістін Лагард, стосовно ситуації довкола Приватбанку.

Водночас, за даними річної звітності, минулий рік Приватбанк закрив з рекордним прибутком для установи.

Фото: офіційний сайт Приватбанку

Syla.news

377 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up