Маленькі партії та велика політика: чи є шанс на успіх?

Маленькі партії та велика політика: чи є шанс на успіх?

Учора Українська Галицька Партія, Сила Людей та Демократична Сокира уклали меморандум про співпрацю. Ці політичні гравці зазначають, що лише спільними зусиллями зможуть привести до парламенту якісно нових політиків.

Особливістю даного явища є те, що партії знаходяться в кардинально різних ідеологічних площинах. Будь-який пересічний громадянин США чи Об’єднаного Королівства сказав би, що союз між консерваторами та лібералами є неможливим, адже вони не мають жодних спільних програмних точок дотику.

Натомість в Україні існує тенденція всеохопних партій, яких важко віднести до чіткої ідеології. УГП, СЛ, ДС є партіями нового зразка (працюють соціальні ліфти, прозора звітність по фінансуванні, існує ідеологічне позиціонування…), які намагаються задати потребу поділу на консерваторів та лібералів. Вони розуміють, що їхнє бачення на розвиток суспільства є різним, проте в той же час усвідомлюють, що для політичного виживання їм необхідно об’єднуватись проти старої системи.

Об`єднання відбулось через декілька факторів:

Усі ці партії мають незначне фінансування. Важко протистояти суперникам, які на утримання своїх політичних сил витрачають шалені гроші, використовуючи на рекламу, PR-заходи тощо.

  • Вони є маловідомі. Кожна з цих партій має своїх прихильників лише на незначній території. УГП на Галичині, СЛ в південно-східній частині України, а ДС – у центральній Україні. Об’єднання дозволить на парламентських виборах перетворитись з регіональних гравців на всеукраїнських.
  • Поодинці вони не здатні подолати 5-% бар’єр на виборах до парламенту. Саме тому орієнтуються лише на мажоритарну складову нашої виборчої системи. Набагато ефективнішого результату партії зможуть досягнути, якщо за домовленістю вестимуть боротьбу на різних округах за депутатське місце, не перешкоджаючи одне одному.
  • Це демонструє виборцям, що вони є державниками та здатні відкинути власні амбіції на другий план. Всі чекали, що демократичне об`єднання відбуватиметься між Самопоміччю, Громадянською позицією, Демократичним Альянсом та Народним Контролем, однак тепер цю нішу зайняв блок з партій, що вчора уклали меморандум.

    Проте є й негативні чинники, які повпливають на рейтинг партій як окремих політичних одиниць. ДС звинувачують у лояльності до Порошенка. УГП теж висловила на виборах підтримку чинному президенту. Тепер може ще сильніше відбутись прив’язка до «порохоботів».

    Багатьом не подобається те, як ДС поводиться на політичній арені. Саркастичне ставлення загалом до політики робить з них несерйозних гравців. ДС прирівнюють до клоунів, тому УГП та СЛ звинувачуватимуть за те, що вони обрали невдалу партію для співпраці.

    Однак, незважаючи на ряд негативних факторів у цьому об’єднанні, переваг однозначно більше, ніж недоліків. Ось тому укладений меморандум був необхідний, адже він здатний «виборити» хоча б невелику частину мандатів у парламенті.

Валентин Балагура для Syla.news

Коментувати

596 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up