Епіфаній відповів на звинувачення від Філарета

Епіфаній відповів на звинувачення від Філарета

Предстоятель Помісної церкви України митрополит Епіфаній відповів на звинувачення почесного патріарха Філарета у тому, що за ним хтось стоїть.

Про це він розповів в інтерв’ю ВВС.

Так, на слова Філарета про те, що Епіфаній не керує ПЦУ, а ним керують, предстоятель ПЦУ відповів, що йдеться лише про те, що він не може одноосібно ухвалювати деякі рішення.

«Я говорив про те, що я як предстоятель самостійно, тобто одноосібно, можу ухвалювати не всі рішення. Бо 15 грудня на Об’єднавчому соборі ми заклали іншу модель керівництва церквою. Я одноосібно не маю права змінювати статут, не маю права порушувати канонічний порядок», — сказав Епіфаній.

Він наголосив, що ПЦУ хоче бути відкритою, демократичною церквою, яка керується синодом, архієрейським собором і помісним собором.

«У своїх рішеннях я враховую думку архієреїв та духовенства. Вимоги до мене — щоби я одноосібно змінив те, що було ухвалено 15 грудня на соборі. Однак ми керуємо церквою колегіально, ми відходимо від норм, які існували в попередніх структурах. Не можна одноосібно ухвалювати рішення, тим більше, коли це всупереч статуту, томосу, рішенню собору», — наголосив Епіфаній, додавши  він не керується вказівками чи то влади, чи то Константинополя.

«Ніхто не має права втручатись у наші внутрішні справи — ні держава, ні інша помісна православна церква, навіть Вселенський патріарх. Але звертатись до нього за порадами чи поясненнями певних моментів, що стосуються томосу чи статуту, ми маємо право. Але загалом ми керуємось внутрішньо — предстоятель, демократичний синод, склад якого в майбутньому змінюватиметься шляхом ротації», — підсумував він.

Нагадаємо, члени Собору не знали про домовленості між Філаретом, Епіфанієм та Порошенком – митрополит Драбинко.

Читати також:  Філарета не влаштовує зміст Томоса

Фото: джерело

Syla.news

 

361 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up