Рейтинг нашого нового президента нагадує шампанське – Євген Магда

В  Україні ведуться суперечки щодо дати проведення інавгурації новообраного президента. Директор Інституту світової політики Євген Магда в інтерактивному просторі Syla.news розповів про передінавгураційну ейфорію в штабі Зеленського та нові виклики, які його чекають. 

Команда новообраного президента наполягає на якнайшвидшому проведенні інавгурації. Володимир Зеленський хоче, щоб вона відбулося 19 травня. Однак, як зазначає Євген Магда, цього не станеться:

“Законодавство передбачає інавгурацію протягом місяця після офіційного підведення підсумків президентських виборів. А воно відбулось третього травня.  Помилка Зеленського в тому, що він хоче переламати парламент “через коліно” в умовах, коли інавгурація протягом травня тягне за собою загрозу розпуску Верховної Ради. Це парламентське скликання пропрацювало чотири з половиною роки. Зеленський пропонує вийти й на цілу країну сказати: “Сделаем их вместе”. Але, як для людина, обрана на посаду президента , він має зберігати хоча б норми політичної пристойності та номінальну рівновіддаленість від усіх політичних сил”.

Магда припускає, що після ухвалення закону про мову питання дати проведення інавгурації “раптово” втратить свою актуальність. Володимир Зеленський обіцяв провести експертизу закону про мову і назвав цей закон політизованим. Тому впродовж певного періоду ця тема заступить інавгурацію.

Директор Інституту світової політики також зазначає, що електорат Зеленського дуже “строкатий”, що є як сильною, так і слабкою стороною новообраного президента:

“Чим далі від 73 – відсоткового тріумфу Зеленського, тим нижче його рейтинг буде падати. Кожне майбутнє рішення президенту забиратиме шматок електорату. Якщо воно буде орієнтоване в бік Заходу, то забиратиме проросійськи налаштований електорат. Орієнтоване в бік Росії – відвернеться та частина, яка має проєвропейську позицію”. 

4,5 роки в Україні не відбувалися ні президентські, ні парламентські вибори. Досі ніколи не було такої довгої паузи між виборами. Накопичились очікування, непорозуміння, проблеми стратегічної комунікації. Як каже Магда, перед виборами було сформовано образ Зеленського як спасителя нації, який легко вирішує всі проблеми. Але цей міф починає розвіюватися.

“Рейтинг нашого нового президента нагадує шампанське. Коли його наливають, то піна піднімається і заповнює собою весь келих. А тільки ви почекаєте, то рідини буде рівно стільки, скільки налили. Це в команді Зеленського дуже добре розуміють, тому намагаються уникати розмов про стратегічні виклики України, про можливі кадрові рішення, про те, як рухатися вперед, і з яким настроєм це робити”, – додає Євген Магда.

Директор Інституту світової політики вважає, що Зеленський лише грав на очікуваннях свого електорату, коли обіцяв легко й швидко зняти недоторканність з депутатів. Позбавлення недоторканності президента, суддів і народних обранців не може бути одним законом. Буде потрібно вносити поправки до Конституції тощо. Цей процес буде тривалим і невідомо, чи потрібним.

Читати також:  Група осіб намагалась домовитись із кандидатом у президенти про зняття з виборів

Реакцію Американського політикуму на новообраного президента та побоювання щодо подальших стосунків з Росією Євген Магда коментує так:

“Якщо Зеленський піде на поступки Росії, я не знаю якими будуть дії Америки щодо України. У нас є близько 300 тисяч людей, які воювали на Сході і добре знають, хто ворог. Тому такий розвиток подій може мати для Зеленського фатальні наслідки. Саме від наших громадян, не від Америки”. 

Після визнання націоналізації ПриватБанку незаконною виникає ризик втратити стосунки, налагоджені з МВФ. Якщо Україна не отримає черговий транш від МВФ, то буде змушена шукати можливості для перекредитування. Так, як 2019 і 2020 роки є піковими по закордонних виплатах боргів, взятих ще за прем’єрства Тимошенко та Азарова, держава може зіткнутися з суттєвими труднощами.

“Якщо держава не має відносин з МВФ, значить вона погано інтегрована  в світову фінансову систему, і це грає проти неї. МВФ, звісно, не чистий альтруїст, але й не уособлення диявола, як це позиціонують деякі українські політики”, – каже політолог.

Директор Інституту світової політики дав поради, що насамперед має зробити президент заради закріплення влади та створення власного іміджу як сильної особистості:

“Йому треба подати у відставку. Я жартую. Очевидно, Зеленський у відставку не піде. Він повинен йти або на максимальне загострення і, відповідно, розпускати Верховну Раду, або вести діалог з парламентаріями. Діалог, а не відеомонолог”.  

 

Читати також:  Рівень довіри на Львівщині до президента та його команди набагато зріс, - Ростислав Тістик

Ольга Мацьків

 

Читайте більше:

Свято наближається. Свято демократії

Зе-дива не буде

SYLA NEWS

 

194 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up