11 облгазів оштрафували за "неправильні" платіжки

У кожній області України ціни на газ будуть відрізнятися

З першого травня остаточна ціна на газ для населення буде різною на всій території України.

Про це йдеться в заяві Асоціації газового ринку України, передає Еспресо.

У асоціації зазначили, що різниця спричинена рішенням НКРЕКП щодо запровадження для АТ “Укртрансгаз” тарифу на транспортування газу, виходячи з замовленої потужності.

“Він передбачає, що побутові споживачі газу сплачуватимуть за послуги транспортування газу газотранспортною системою фіксовану ставку (фактично абонплату), у розмірі 157,19 грн. за тис куб. м. (без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України”, – зазначили в асоціації.

У повідомленні йдеться, що до цього нововведення вартість газу була одинаковою для споживачів у всіх регіонах, оскільки для всіх областей діяв однаковий загальний тариф.

Читати також:  Європейський ринок газу ігноруватиме російський Газпром

У Асоціації газового ринку України повідомили, що “Нафтогаз” вже надіслав до обласних газів проекти додаткових угод.

У документі йдеться, що оптова ціна газу за якою “Нафтогаз” виконує продаж газу для потреб побутових споживачів, з 1 травня 2019 року становитиме 5 990,00 гривень за 1000 куб. м. При цьому кінцева вартість газу мала б становити 8 247,00 гривень за 1 тис. куб. м.

Читати також:  П'ять країн Європи підписали лист про небезпечність "Північного потоку-2"

Втім, за інформацію Асоціації газового ринку України, у травні кінцева ціна газу платіжках коливатиметься від 7 737,65 до 8 432,93 гривень за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що ціни на газ, який НАК “Нафтогаз України” продає підприємствам теплокомуненерго та постачальникам газу, в травні має становити 8 тис. 247 гривень за тисячу кубічних метрів.

Фото з вільного доступу

Syla.news

342 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up