Cуд знову прийняв рішення на користь екс-власників Приватбанку

Апеляційний адміністративний суд не задовільнив апеляційну скаргу Національного банку стосовно рішення Окружного адміністративного суду Києва, наслідком якого стало задоволення звернення колишнього акціонера Приватбанку кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.


Таку інформацію публікує прес-служба НБУ.

Отже, 13 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Національного банку на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 березня 2018 року, яке задовільняло позов Triantal Investments Ltd.

НБУ вже готує  касаційну скаргу на рішення судів, що відміняють розпорядження НБУ про проведення інспекційної перевірки у Приватбанку напередодні його виведення з ринку.

У разі виявлення суттєвого погіршення фінансового стану банку Національний банк має підстави для проведення відповідної перевірки“, – підкреслив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Національний банк стверджує, підстави для проведення інспекційної перевірки Приватбанку у 2016 році були, і досить вагомі, позаяк програма фінансового оздоровлення банку, яку погодили колишні акціонери та топ-менеджмент банку, фактично була не виконана. Представники НБУ наголошують, що письмове звернення колишніх власників на адресу НБУ, де підтверджується цей факт, доводить недотримання ними взятих на себе зобов’язань.

За результатами інспекційної перевірки Приватбанку напередодні визнання його неплатоспроможним та виведення з ринку за участі держави було встановлено, що план реструктуризації банком не виконувався, капіталу банку було недостатньо для дотримання вимог щодо нормативів капіталу та покриття кредитних ризиків“, – вказують в НБУ.

Оскарження рішення регулятора про проведення інспекційної перевірки у Приватбанку є частиною процесу, направленого на оскарження колишніми співвласниками банку всієї процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку“, – заначив Григорчук.

Нагадаємо, після націоналізації Приватбанку у 2016 році, один з колишніх акціонерів, та у минулому фактичний власник фінансової установи, Ігор Коломойський, подав позов до суду стосовно незаконо проведеної процедури націоналізації. 18 квітня суд задовільнив позов олігарха.

У свою чергу, президент Порошенко скликав термінове засідання РНБО, і заявив що дана ситуація є загрозою національній безпеці.

Разом з тим, 20 квітня був опублікований звіт міжнародного Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), фахівці якого заявили, що Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов за допомогою філії банка на Кіпрі вивели з нього 5,5 млрд доларів США.

У річному звіті самого Приватбанку вказано, що кредити, які були видані банком раніше його колишнім власникам, завдали фінансовій установі збитків, які станом на 2019 рік сягнула понад 200 млрд гривень.

Президент Петро Порошенко поспілкувався з очільницею МВФ Крістін Лагард, стосовно ситуації довкола Приватбанку.

Водночас, за даними річної звітності, минулий рік Приватбанк закрив з рекордним прибутком для установи.

Фото: офіційний сайт Приватбанку

Syla.news

 

341 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up