ЄС не запровадить санкції на Росію через роздачу паспортів на Донбасі

Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації роздавати російські паспорти на Донбасі.

Про це розповіли журналістам міністри закордонних справ держав-членів ЄС, які зібралися в Брюсселі для відзначення 10-ї річниці Східного партнерства, передає “Європейська правда“.

Зокрема, про це заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршичек. За його словами, ЄС знає про рішення Кремля, проте не планує тиснути на РФ через нього.

Зараз ми більше прихильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама Російська Федерація“, – заявив він.

Позицію Європи також підтвердив і Теодор Мелешкану, румунський міністр. Він зазначив журналістам, що нові санкції проти Росії не потрібні й самій Україні.

“Це створить проблеми самій Україні”, – сказав він.

Проте Теодор і не пояснив, у чому він бачить проблеми для України.

Читати також:  Рада ЄС планує і надалі забороняти вкладати інвестиції в Крим

Необхідно зазначити, що позиція України є іншою,а саме Київ закликав ЄС до посилення тиску на РФ. Частина держав ЄС, яких зазвичай зараховують до числа друзів України в Євросоюзі, виступають за посилення санкцій.

Так, литовський міністр Лінас Лінкявічюс засудив дії Москви, адже РФ порушують міжнародне право.

“Це (роздача паспортів) – глибоке порушення міжнародного права. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має вести до посилення тиску, тому я вірю, що мають бути нові санкції”, – заявив він.

Також підтримку України висловив і естонський міністр Урмас Рейнсалу.

“Ми маємо запровадити персональні санкції проти росіян, причетних до цього рішення, а також маємо ухвалити рішення, що ЄС не визнає ці паспорти”, – сказав він.

Додамо, що для запровадження санкцій у ЄС потрібен консенсус, який наразі відсутній.

Читати також:  Росія заявила, що не поновить виплати у бюджет Ради Європи, доки не будуть зняті санкції

Нагадаємо, у квітні російські моряки, які приймали участь у Керченському інциденті, потрапили до санкційного списку Євросоюзу.

Фото – syla.news

SYLA NEWS

280 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up