“Теоретично це можливо”: Епіфаній прокоментував перспективи об’єднання ПЦУ та УГКЦ

Для вивчення питання щодо можливого об’єднання українських православних церков східного та західного обрядів між ними спочатку має бути проведено відповідний діалог.

Про це предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив у неділю, 12 травня 2019 року, в ефірі авторської програми Миколи Княжицького на телеканалі Еспресо.TV.

Загалом багато хто прагне і говорить проте, що ці церкви повинні в майбутньому об’єднатися. Але для того, щоб об’єднатися, треба прийти до діалогу. Зараз ми тісно співпрацюємо. Ми спільно втілюємо певні проекти, беремо участь у спільних заходах“, – зазначив він.

За словами предстоятеля, питання об’єдання двох конфесій підіймалося ним під час його зустрічі з очільником УГКЦ.

На зустрічі з блаженнійшим Святославом ми говорили про подальше поглиблення нашої співпраці. У  цій співпраці ми прийдемо до діалогу, а вже діалог визначить, чи зможемо ми об’єднатися. Теоретично це в майбутньому можливо. Але це залежить від того, як ми будемо співпрацювати, підтримувати ці дружні стосунки, прагнути цієї єдності. У майбутньому всі православні повинні об’єднатися в єдиній Церкві“, – наголосив Епіфаній.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній розповів, які православні церкви на його думку першими визнають автокефалію ПЦУ. Разом з тим, колишній очільник УПЦ КП патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат все ще існує, і він має право говорити від його імені. Це створило певне напруження всередині ПЦУ, і міністрество культури виступило з заявою, де підтвердили факт саморозпуску УПЦ КП з появою єдиної ПЦУ.

Фото: REUTERS

Syla.news

381 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up