Радник Зеленського розповів, за яких умов новий президент міг би застосувати військо

Радник обраного президента Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин заявив,  що військовий спосіб розв’язання питання Донбасу і Криму  теоретично можливий, проте він не пропонуватиме будь-кому початок подібної операції ЗСУ. 


Про це Апаршин заявив в інтерв’ю Hromadske.

Завжди можна у військовий спосіб вирішити будь-яке питання. Питання друге — яка вартість цієї операції в людських втратах…. Я б не пішов ніколи, на сьогоднішній день, на те, щоб пропонувати будь-кому проведенням операції ЗСУ вирішити питання повернення території Донбасу та Криму. Ніколи“, – підкреслив радник новообраного президента.

Апаршин наголосив, що наразі можливості української армії, українського оборонно-промислового комплексу з можливостями збройних сил РФ “неспівставні”.

Але є варіанти, є можливі пропозиції стосовно застосування ЗСУ, … і ми сьогодні дуже серйозно працюємо над цією темою. Можна зробити все можливе, щоб навіть при перевазі у силах та засобах для РФ подальше вторгнення на територію України мало дуже великі проблеми“, – зауважив він.

Апаршин також заявив, що коли у Зеленського “будуть питання, що робити з Полтораком “, він йому “точно порадить знайти нового кандидата на посаду міністра оборони“.

Щодо Мінського формату радник Зеленського заявив, що наразі він “не працює”.

Позиція залишається незмінною, але ж це позиція не президента Зеленського. Це позиція, яку я в разі необхідності буду йому пропонувати. …. Але сказати сьогодні, що ми від Мінського формату відмовляємося, буде некоректно по відношенню до наших партнерів“, – додав Апаршин.

Він нагадав про заяву спецпредставника США по Україні Курта Волкера щодо необхідності вивести з Донбасу російські війська.

Після цього кордон з РФ має бути перекритий. Ким? Українською армією або миротворчими силами ООН. А далі вже підготовчий механізм до повернення туди українського права і вибори за українськими законами. … Без того, щоб там забезпечити безпеку, нічого вирішено не буде. Поки кордон не буде перекритий, все інше може бути розглянуто, але це не буде ефективним“, – зазначив радник Зеленського.

Нагадаємо, раніше радник Зеленського розповів, що на його думку будь який варіант повернення Донбасу та Криму військовим шляхом є неможливим. Водночас, Апаршин досить позитивно оцінив призначення генерала Олександра Сирського новим командувачем сил ООС.

Фото: Obozrevatel

Syla.news

323 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up